Ana SayfaEkonomi2018'de 18-25 Arasındaki Gençler için Maaş Desteği!

2018’de 18-25 Arasındaki Gençler için Maaş Desteği!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  İstihdam seferberliği uygulaması kapsamında gelecek yıl içinde 6 ay maaş devletten sistemi uygulanacak.

  2018’de 18 yaş ile 25 yaş arasında bulunan genç eleman çalıştıran esnaflara toplamda devlet tarafında 10 bin TL destek verilecek.

  2017’de başlatılan istihdam seferberliği 2018’de de meyvelerini vermeye devam edecek. Ekonomik büyüme sonrasında 2018’de devamı sağlanan istihdam seferberliği için en fazla dikkat çeken konulardan biri de esnaflara yapılan destek oldu. Açıklanan bilgilere göre 25 yaşının üzerinde olmayan genç elemanları bünyesinde çalıştıran esnaflara 6 aylık eleman maaşı desteği verilecek.

  Destekler 1,5 Milyonu Geçebilir

  Genel Sağlık Sigortası için prim desteği, işbaşı eğitimleri, ek istihdama maaş+prim+vergi desteği ile annelere bakım desteği de 2018 yılı içinde de 1,5 milyonunun üzerine çıkması bekleniyor.

  Gelecek yıl cep harçlığı ile iş başı eğitim programlarına katılımın artırılması hedefleniyor. Cep harçlığı ise 54 TL’ye artacak. Siber güvenlik gibi alanlarda iş başı eğitim programlarına katılım sağlayan gençlere de 75 TL cep harçlığı verilecek. Bunların yanı sıra da prim ödemeleri de devlet tarafından sağlanacak.

  Prime Esas Kazanç Sistemi

  Yeni yılda gelecek bir diğer sistem ise prime esas kazanç sistemi. Ek istihdamda 4.470 TL olan ücretler ise sigorta prim teşvikine dahil edilecek.  Prim ile vergi desteği de her sigortalı birey için 12 ay olacak şekilde 2018’de devam edecek. Söz konusu rakamlar da asgari ücrete göre tekrardan revize edilecek. Ayrıca söz konusu teşvik 2020’ye kadar devam edecek.

  Esnaf ve sanatkarların ise toplumu yeniden inşa eden, toplumu ayakta tuttuğuna fark eden devlet ise 3 ya da daha kısa süreli çalışanlarının ek istihdam kapsamında 6 aylık maaşlarının ödemelerini yapacak. Ancak bu uygulamada yaş şartı bulunmaktadır. En az 18 en fazla ise 25 olan bu yaş aralığında istihdam edilen gençlerin maaşları 1 ay işveren tarafından 1 ayda devlet tarafından karşılanacak. Verilen maaş ise 10 bin TL’yi bulacak.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.