Ana SayfaGündemİş Bankası'nın TSF'ye Desteği Devam Edecek!

İş Bankası’nın TSF’ye Desteği Devam Edecek!

-

Türkiye İş Bankası, Türkiye Satranç Federasyonu ile yaptığı işbirliği ile, Türkiye’nin satranç alanında dünyanın en iyi beş ülkesi arasında yer almasına destek oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ile yapılan işbirliği hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, yapılan işbirliğinin Türkiye’nin uluslararası platformlarda üstün başarılar elde etmesi için önemli bir destek oluşturduğunu ifade etti.

Türkiye İş Bankası’nın TSF ile 12 yıldır işbirliği halinde olduğunu ifade eden Özince, Aralık 2015 tarihinden bu zamana kadar geçen süreçte İş Bankası’nın TSF’nin ana sponsoru olduğunu, 12 yıllık süre zarfında hem Türkiye’nin, hem de sporcuların sergilediği başarıların, yapılan bu işbirliğinin iyi bir hamle olduğunun göstergesi olduğunu belirtti.

Sponsorluk 6 Yıl Daha Uzatıldı!

İş Bankası olarak en önemli büyümeyi TSF sayesinde elde ettiklerini ifade eden Özince, en önemli sermayenin insan olduğunu, ekonominin parayla ölçülemeyeceğini, TSF ile olan sponsorluk anlaşmasını 2015 yılında 6 yıl daha uzattıklarını, bu alandaki birlikteliğin devam edeceğini, satranç faaliyetlerinde elde edilen ivmenin artarak devam etmesini arzu ettiğini ifade etti.

Santrancın çocuklar ve gençlerde zihinsel gelişim için, problemlere analitik bir yaklaşım yapılması için önemli katkılar sağladığını ifade eden Özince, satrança sunulan desteğin sadece eğitim ile değil, geleceğe yatırım ile de alakalı olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin uluslararası rekabet alanlarında ön plana çıkması, kalkınmasının hızlanması ve farklı bir konumlandırma yapılabilmesi için hem iyi, hem de doğru eğitilmiş insan kaynağına ihtiyaç olduğunu ifade eden Özince, satranç sporu sayesinde Türkiye’yi geleceğe taşıyacak gençlere destek sunulduğunu, yatırım yapıldığını, satranca verilen desteğin karşılık bulduğunu belirtti. Konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşid ilimdir, fendir.” sözlerini hatırlatan Özince, eğitime verilen önemi, fen ve bilim rehberliğinde çalışmalar  yapmanın önemli olduğunu, satrancın ise bu konuda karşı konulmaz bir öneme sahip olduğuna inandıklarını belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler