Ana SayfaGündemAsgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak?

Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Gözler, 2018 yılında uygulanacak olan asgari ücretin ne zaman açıklanacağına çevrildi. 3 turu kapsayan görüşmelerden herhangi bir sonuç çıkmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2018 yılı itibariyle uygulanacak olan asgari ücret kararının cuma günü itibariyle açıklanmasını planlıyor. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre ilk 3 turluk asgari ücret görüşmelerinden herhangi bir sonuç alınamaması doğrultusunda, haftanın ve yılın son iş günü olan 29 Aralık Cuma günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda düzenlenecek olan toplantı sonrasında asgari ücret açıklanacak.

Görüşmelerden Sonuç Çıkmadı

Asgari ücret cuma günü belirlenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, asgari ücret görüşmelerinin düzenlendiği üç turluk toplantıda karara bağlanılamaması sebebiyle Cuma günü son bir toplantı düzenleyip, asgari ücreti belirleyecek. Görüşmeler esnasında Türk-İş tarafından talep edilen asgari ücretin net bin 893 Türk Lirası’na tekabül etmesi sonrasında işverenleri temsil eden TİSK’in bu rakamın çok yüksek olduğunu ifade etmesi sebebiyle görüşmelerden bir sonuç çıkmamıştı.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, asgari ücretin pozitif bir yol sonu havası yaratmasını umduğunu, açıklanacak asgari ücretin 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanacağını, Cuma günü gerçekleştirilecek toplantı sonrasında asgari ücretin açıklanacağını ifade etmişti.

29 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen 4. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı sonrasında bu yıl için uygulanacak asgari ücret, dönemde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yürüten Mehmet Müezzinoğlu tarafından net bin 404, brüt bin 777,50 Türk Lirası olarak açıklanmıştı. Bu yıl boyunca uygulanan bu asgari ücretin işveren için toplam maliyeti ise 2 bin 88,56 Türk Lirası’na tekabül ediyor olup, sosyal güvenlik priminden yüzde 5 oranında indirim ve 100 Türk Lirası tutarında aylık destek sunulmuştu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...