Ana SayfaGündemFaiz Oranlarının Artması Sektöre Ciro Kaybı Yaşattı!

Faiz Oranlarının Artması Sektöre Ciro Kaybı Yaşattı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, bankaların konut kredisi vermek istemediklerinden dolayı gayrimenkul sektörünün cirosunun 2017 yılının başından bugüne yüzde 10 oranında gerilediğini söyledi.

  Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Elmas, Su Yapı’nın bu yıla ilişkin değerlendirmesi ile gelecek yıla ilişkin planlarından bahsetti. Ayrıca Elmas, bankaların konut kredisi vermeme noktasında değerlendirmelerde bulundu.

  Elmas: 2017’de 1,2 Milyar Ciro Elde Ettik

  Su Yapı’nın gelecek sene portföyünün 11 milyar lira düzeyinde olacağını, 2018’de 1,7 milyar lira tutarında ciro hedeflediklerini söyleye Elmas, Sur Şirketler Grubu’nun inşaat, enerji ve AVM’lere yaptığı yatırımlar ise bu yıl 1,2 milyar lira tutarında ciro elde ettiklerini söyledi.

  Elmas: 2018’de Hedefimiz 1,7 Milyar Ciro

  2018’in ilk çeyrek döneminde 250’şer konutluk 2 yeni farklı projenin satışlarına başlayacaklarını söyleye Elmas, Bursa, Antalya ve İstanbul’da bulunan 16 proje ile birlikte 23 bin 400 konutluk portföye ulaştıklarını, yaptıkları yatırımlar ile 1,2 milyar tutarında ciro elde ettiklerini, gelecek sene için ise 1,7 milyar lira tutarında ciro hedeflediklerini söyledi.

  Konut Kredisi Faiz Oranları Sektörü Etkiledi!

  Gayrimenkul sertifikasının ülkemizde yeteri seviyede tanınması sebebi ile ilk aşamada 200 milyon lira tutarında ihraçlık hedef koyduklarını söyleyen Elmas, bu yıl içinde 1,8 milyar tutarın yatırıma ulaştıklarını, gelecek sene gayrimenkul sektöründe faiz oranları ile bankaların sağladığı konut kredisi taleplerinin sektöre etki ettiğini, bu yılın ekim döneminden itibaren konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1 seviyesinin üzerine çıkmasının satışları olumsuz yönde etkilediğini, bankaların konut kredisi vermek istemediklerini, bu nedenle de bu yılın başında bugüne kadar sektöründe yüzde 10 oranında ciro kaybı yaşadığını söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.