Ana SayfaEkonomiFED 2018’de Faizi 5 Defa Yükseltebilir!

FED 2018’de Faizi 5 Defa Yükseltebilir!

-

Moody’s’in Analitik Baş Ekonomisti olan Mark Zandi yaptığı açıklamada Amerika Merkez Bankası (FED)’nın 2018 yılı içerisinde beklenenden daha fazla faiz artırımı gerçekleştirebileceği uyarısında bulundu.

Moody’sin baş ekonomistleri arasında yer alan Mark Zandi, 2018 yılı için ilgi çeken bir uyarıda bulundu. Amerika Merkez Bankası (FED)’nın 2018 yılı içerisinde yapılan cari tahminlerden daha hızlı hareket edebileceğini ifade eden Zandi, Wall Street için ilgi çeken bir açıklamaya imza attı. Zandi, FED tarafından 4 ya da 5 defa faiz artırımı yapılabileceğini ifade etti.

Vergi İndirimleri ABD Ekonomisini Rahatlatıyor

Moody’s Analytics Baş Ekonomisti olan Mark Zandi, vergi indirimlerinin ekonomi için önemli bir teşvik sağladığını ifade ederken, FED tarafından alınacak faiz kararının 2018 yılında 4 defa artırım kararı yönünde olabileceğinin muhtemel olduğunu ifade etti. Vergi indirimlerinin Amerika ekonomisi için önemli bir teşvik yarattığını belirten Zandi, işsizlik oranlarının bu teşvikler sayesinde yüzde 4’ün altına inebileceğini, bu durumun da FED faiz oranları için daha hızlı bir normalleşme sürecini başlatabileceğini belirtti.

FED’in faiz oranlarını normalleştirmesi için yaşanacak gelişmelerin büyük bir baskı yaratabileceğini ifade eden Zandi, bu baskı doğrultusunda beklenenden daha çok faiz artırımı yapılabileceğini ifade etti.

Zandi’nin düşüncelerini hisse senedi stratejistleri de destekledi. FED tarafından beklenmedik bir agresif davranış sergilenmesinin 2018 yılı için hisse senetlerine ters rüzgar etkisi yaratacağını ifade eden stratejistler, aynı zamanda 2017 yılının son çeyrek döneminde ABD ekonomisinin yüzde 2,7 oranında büyüme elde etmesini bekliyorlar.

Büyüme rakamları ile ilgili de değerlendirmelerini aktaran Zandi, 2018 yılında da ABD ekonomisinin büyümesinin yüzde 2 seviyesinde gerçekleşebileceğini kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler