Ana SayfaEkonomiFED 2018’de Faizi 5 Defa Yükseltebilir!

FED 2018’de Faizi 5 Defa Yükseltebilir!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Moody’s’in Analitik Baş Ekonomisti olan Mark Zandi yaptığı açıklamada Amerika Merkez Bankası (FED)’nın 2018 yılı içerisinde beklenenden daha fazla faiz artırımı gerçekleştirebileceği uyarısında bulundu.

Moody’sin baş ekonomistleri arasında yer alan Mark Zandi, 2018 yılı için ilgi çeken bir uyarıda bulundu. Amerika Merkez Bankası (FED)’nın 2018 yılı içerisinde yapılan cari tahminlerden daha hızlı hareket edebileceğini ifade eden Zandi, Wall Street için ilgi çeken bir açıklamaya imza attı. Zandi, FED tarafından 4 ya da 5 defa faiz artırımı yapılabileceğini ifade etti.

Vergi İndirimleri ABD Ekonomisini Rahatlatıyor

Moody’s Analytics Baş Ekonomisti olan Mark Zandi, vergi indirimlerinin ekonomi için önemli bir teşvik sağladığını ifade ederken, FED tarafından alınacak faiz kararının 2018 yılında 4 defa artırım kararı yönünde olabileceğinin muhtemel olduğunu ifade etti. Vergi indirimlerinin Amerika ekonomisi için önemli bir teşvik yarattığını belirten Zandi, işsizlik oranlarının bu teşvikler sayesinde yüzde 4’ün altına inebileceğini, bu durumun da FED faiz oranları için daha hızlı bir normalleşme sürecini başlatabileceğini belirtti.

FED’in faiz oranlarını normalleştirmesi için yaşanacak gelişmelerin büyük bir baskı yaratabileceğini ifade eden Zandi, bu baskı doğrultusunda beklenenden daha çok faiz artırımı yapılabileceğini ifade etti.

Zandi’nin düşüncelerini hisse senedi stratejistleri de destekledi. FED tarafından beklenmedik bir agresif davranış sergilenmesinin 2018 yılı için hisse senetlerine ters rüzgar etkisi yaratacağını ifade eden stratejistler, aynı zamanda 2017 yılının son çeyrek döneminde ABD ekonomisinin yüzde 2,7 oranında büyüme elde etmesini bekliyorlar.

Büyüme rakamları ile ilgili de değerlendirmelerini aktaran Zandi, 2018 yılında da ABD ekonomisinin büyümesinin yüzde 2 seviyesinde gerçekleşebileceğini kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.