Garanti Bankası’na Muhteşem Ödül! Avrupa’nın En İyisi Seçildi!

0

İnternet bankacılığı alanında global düzeydeki en etkili araştırma şirketleri arasında yer alan Forrester Research tarafından yapılan değerlendirme Garanti Bankası Avrupa’nın en iki ikinci bankası seçildi.

Forrester, Avrupa’da hizmet vermekte olan bankalar üzerinden yaptığı değerlendirmede, Avrupa’nın önde gelen 13 bankasını değerlendirdiği “2017 Avrupa Online Bankacılık İşlevsellik Raporu”nu yayımladı. Bünyesinde bulundurduğu BBVA ile birlikte en yüksek skorları elde etmeyi başaran Garanti Bankası 100 puan üzerinden aldığı 87 puan ile ikinci olurken, 100 puan üzerinden 90 puan alan BBVA da lider konumda yer aldı. Hazırlanan değerlendirmede ABD ve Kanada bölgelerinde hizmet veren bankaların aldıkları en yüksek puan ise 86 oldu.

Garanti’ye 100 Üzerinden 100!

Garanti Bankası, internet bankacılığı vasıtası ile ana bankacılık işlemlerinin hız ve kolaylık kriterlerinin değerlendirildiği hesap yönetimi kategorisinde 100 puan üzerinden 85 puan alarak Avrupa lideri olurken, müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak ürünlerin ve hizmetlerin değerlendirildiği Satış ve Pazarlama kategorisinde de 100 puan üzerinden 100 alarak, Avrupa’nın lideri olmayı başardı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Binçer Başer, Garanti Bankası’nın dijitalleşme sürecinin 20 yıldır devam ettiğini, ana hedefin müşteriler ile etkileşimin kurulabildiği her alanda bankacılık işlemleri ve ihtiyaçları için en hızlı ve en kolay bir şekilde çözüm sunmak olduğunu ifade ederken, Garanti Bankası’nın Forrester tarafından 2014 yılında açıklanan Mobil Bankacılık İşlevsellik Raporu’nda da lider olunduğunu hatırlattı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın