Ana SayfaGündem2018 Yılı Bandrol Ücretleri Açıklandı! Tüm Detaylarıyla...

2018 Yılı Bandrol Ücretleri Açıklandı! Tüm Detaylarıyla…

-

Yurt dışından ülkemize getiren bazı elektronik aletler için 2018 yılında alınacak bandrol ücretleri belli oldu.

Alınacak bandrol ücretleri yalnızca bir kez alınmak sureti ile fiyatları cihazlara göre değişkenlik gösterecek.

Ücretler Bir Kez Alınacak!

Bakanlar Kurulu tarafından bandrol ücretleri ile ilgili açıklama Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu kapsamda ticari ithalata ilişkin olarak ülkemize getirilen radyo, uydu alıcısı ya da Televizyon gibi cihazlardan bir kez olmak sureti ile ücret alınacak.

 Resmi Gazete’de yayımlanan açıklamalara göre 51 ekrana kadar olan tüm televizyonlardan 10 Euro tutarında bandrol ücreti tahsil edilecek. 52 ekran ile 67 ekran arasındaki televizyonlardan alınacak olan bandrol ücreti ise 16 Euro olacak. 68 ekran ile 85 ekran arasındaki boyutlara sahip televizyonlardan 22 Euro, 86 ekran ile 116 ekran arasındaki televizyonlardan 34 Euro, 116’dan 148 Ekrana kadar olan tüm televizyonlardan ise 40 Euro bandrol ücreti tahsil edilecek. 148 ekrandan daha büyük boyutlara sahip TV’ler için ise 80 Euro alınacak. Araç TV’lerine bir kez olmak şartı ile uygulanacak olan bandrol ücretlendirmesi ise 8 Euro üzerinden yapılacak.

Söz konusu uygulama radyolar içinde geçerli olacak. Radyolar için 2 Euro bandrol ücreti tahsil edilecek. Bunların yanı sıra medya kutuları ile birlikte uydu alıcıları için de 7 Euro tutarında ücret tahsil edilecek. Birleşik cihazların TV ağırlıklı olanlarına yapılacak olan ödeme ise 9 Euro ile 11 Euro arasında farklılık gösterecek. Radyo ağırlıklı olanlar için 1 Euro ile 18 Euro arasında ücret tahsil edilecek.

2018 yılında bandrol ücreti alınacak bir diğer grup ise multi medya, bilgisayar, tablet ve cep telefonları. Ancak bunların ücretlendirmeleri ve hem türlerine hem de özelliklere göre değişiklik gösterecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler