Ana SayfaDiğer İş İlanlarıKalkınma Bakanlığı Memur Alımları Yapacak! Başvurular 22.01.2018'de Başlıyor!

Kalkınma Bakanlığı Memur Alımları Yapacak! Başvurular 22.01.2018’de Başlıyor!

-

Kalkınma Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı kanalı ile ilgili kadrolarında istihdam etmek üzere kamu personel alımları yapacağını duyurdu.

Yayımlanan kamu iş ilanı kapsamında tek bir kadroda toplamda 13 memur alımı yapılacak. Söz konusu kamu personel alımları kapsamında adayların KPSS puanları baza alınacak olup,  adayların İşletme, İktisat ya da Endüstri Mühendisliği Bölümlerinden birisinden mezun olunması istenmektedir.

Kalkınma Bakanlığı Personel Alım Detayları

Uzman Yardımcılığı kadrosuna alım yapılacak olup,  tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesine yer alan memur olma koşullarına uygun olmaları, giriş sınavının yapılacağı gün 35 yaşını doldurmamış olmaları, kamu haklarından yoksun olmayıp, görevlerini yapmaya engellerinin bulunmaması istenmektedir. Kalkınma Bakanlığı Uzman Yardımcılığı sınavına girebilmek için tüm adayların 4 yıllık üniversiteden mezun olmaları istenmektedir.

Adaylarda aranan bir diğer kriter ise yabancı dil şartıdır. İngilizce, Fransızca ya da Almanca dillerinin herhangi birisinden 5 yıl içerisinde yapılmış olan YDS’ye girmiş olunması ve en az 70 puan alınmış olunması gerekmektedir. 21, 27 ve 28 Mayıs 2018 tarihinden yapılmış olan KPSS’den de en az 75 puan alınmış olması istenmektedir.

Başvurular Ne Zaman Son? Nereden Yapılacak?

Kalkınma Bakanlığı personel alımlarına başvuru yapacak adayların istenilen evrakları tamamlayarak 22 Ocak 2018 ile 5 Şubat 2018 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru süreci 5 Şubattan sonra sona erecektir.  İstenilen evraklar arasında mezuniyeti gösteren diploma ya da geçici mezuniyet belgesi, KPSS ile YDS sonuç belgelerinin aslı ya da bilgisayar çıktısı, el yazı ile hazırlanmış olan özgeçmiş ve 1 tane de yeni çekilmiş olan vesikalık fotoğraftır.

Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. www.kalkinma.gov.tr adresinden tüm bilgilerin eksiksiz girilmesi, istenilen evrakların da sisteme eksiksiz olarak yüklenmesi istenmektedir.

Kalkınma Bakanlığı Personel Alımına ilişkin daha detaylı bilgi edinmek için haberin sonunda verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/kl.pdf

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler