Halkbank’tan Beklenen Açıklama Geldi!

Google Haberlere Abone Ol:

ABD’de birkaç aydır görülmekte olan ambargo davasında jürinin kararını açıklaması sonrasında gözeler Halkbank’a çevrilmişti. Banka, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yazılı bir açıklama yaptı.

ABD’de bir süredir görülmekte olan Ambargo Davası’nda jürinin kararı dün açıklandı. Açıklanan karar doğrultusunda Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla 6 suçun 5 tanesinden suçlu bulunurken, Türkiye’de de gözler Halkbank’a çevrildi. Halkbank, beklenen açıklamayı bugün KAP’a yazılı olarak yaptı.

Davada Halkbank Taraf Değil!

Halkbank tarafından yapılan açıklamada Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın duruşmaların ilk safhasında suçlu olduğu yönünde karar verildiği, devam eden süreçte temyiz de dahil olmak üzere birçok yasal yollara müracaat edilmesinin imkânlar dahilinde olduğu, hukuki sürecin henüz sonuçlanmadığı ifade edildi. Yazılı açıklamada aynı zamanda Halkbank’ın bahsi geçen duruşmada bir taraf olmadığı ve Halkbank hakkında herhangi bir idari ya da mali bir kararın bulunmadığı ifade edildi.

Halkbank’ın gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, banka tarafından yürütülmekte olan bankacılık hizmetleri için hem ulusal, hem de uluslararası düzenlemeler konusunda hassas bir yaklaşım sergilendiği, uyum politikası için de uluslararası standartlar doğrultusunda geliştirme çalışmaları olduğu belirtildi. Bankacılık hizmetlerinin sunulması aşamasında düzenlemeler ve bankalar tarafından kabul gören dış ticaret uygulamaları dışındaki herhangi bir yöntemin, sistemin ya da mekanizmanın kullanılmadığının ifade edildiği açıklamada, gerçekleştirilen tüm dış ticaret işlemlerinde ve para transferlerinde şeffaflığın, ilgili otoriteler tarafından takip edilebilirliğin mümkün olduğu kaydedildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.