Türk İlaç Şirketi Katar’a Üs Kuruyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin önde gelen ilaç şirketleri arasında yer alan CinnaGen, Katar’ın ilk biyoteknolojik ilaç ihracını gerçekleştirebilmek üzere Katar’ın en köklü şirketleri arasında yer alan Ebn Sina Medical ile 5 milyon Euro’luk anlaşmaya imza attı.

CinnaGen, Katar’ın ilaç sektöründeki en köklü şirketlerden bir tanesi olan Ebn Sina Medical ile tam 5 milyon Euro’luk bir anlaşmaya imza attı. Yapılan bu anlaşma ile Türkiye’den MS, romatoid artrit, antikanser ve kan hastalıkları ile alakalı biyoteknolojik ilaçlar Katar’a ihraç edilecek.

Ebn Sina Medical, Katar’ın ilaç pazarının yüzde 50’sinden fazlasını elinde bulunduruyor. Şirket, Al Faisal Holding’in iştiraki olan Aamal Group’un bünyesinde yer alırken, atılan ihracat anlaşması imzalarının büyüklüğü ise 5 milyon Euro’ya tekabül ediyor. Gerçekleştirilen imza törenine CinnaGen Grup CEO’su Dr. Haleh Hamedifar, Ebn Sina Medical Genel Müdürü Sherif Shehata, CinnaGen İlaç Kurucu Ortağı ve CEO’su Ferhat Farşi ve Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer katılım sağladı.

Ticari İlişkiler Gelişmeye Devam Ediyor!

Düzenlenen imza töreninde konuşma yapan Özer, Türkiye ile Katar arasında gerçekleşen ticari ilişkilerin her iki ülkenin ekonomisi için olumlu bir etki yarattığını, Türk şirketlerinin yakın dönemde Katar’ı daha çok ziyaret etmeye başladığı ifade etti. Görüşlerini bildiren Farşi ise, Katar ile imzalanan bu anlaşmanın, Katar’a gerçekleştirilen ilk biyoteknolojik ilaç için olduğunu, daha öncesinde de Sri Lanka, Cezayir, Moldova, Bosna Hersek, Ürdün, Senegal ve Ekvator’a da ihraç gerçekleştirildiğini ifade etti.

2018 yılının Eylül ayında üretime geçilecek olan biyoteknoloji üssü için yaklaşık 100 milyon Dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Farşi, üretime başlamadan ihracat anlaşmalarına imzaların atılmaya başlandığını ifade etti. Biyoteknolojik ilaçların, gelişen bilimin ve teknolojinin ortak ürünü olduğunu, birçok kanserin ve nadir hastalığın bu tip ilaçlarla artık tedavi şansına kavuştuğunu kaydeden Farşi, Türkiye’den Katar’a gerçekleştirilen mevcut ilaç ihracatının 1 milyon Euro düzeyinde olduğunu, imzalanan anlaşma sayesinde bu rakamın beş kat yükseltileceğini, imzalanan bu anlaşmanın bölgede yer alan diğer ülkelerle yeni anlaşmaların da kapısını aralayabileceğini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.