2018’in İlk Akaryakıt Zammı Motorine Geliyor!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açılamaya göre 6 Ocak 2018 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 7 ila 9 kuruş aralığında bir zam yapılacağı duyuruldu.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamaya göre, zam bu gece yarısı itibariyle geçerli olacak. 6 Ocak 2018 tarihi itibariyle uygulanacak olan motorin zammı, litre başı olmak üzere 7 ila 9 kuruş aralığında gerçekleşecek.

PÜİS’in resmi internet sitesi üzerinde yapılacak açıklamaya göre, 6 Ocak 2018 tarihli, saat 00.00 itibariyle geçerli olacak olan zammın 7 ila 9 kuruş aralığında gerçekleşmesi bekleniyor. Motorinin litre fiyatlarına gelen zamma ek olarak, 5 ila 8 Ocak 2018 tarihleri arasında benzinin litre fiyatı için herhangi bir fiyat değişikliğinin de beklenmediği ifade ediliyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamada, motorin fiyatlarında uygulanacak olan zammın, serbest piyasa şartları sebebiyle şirketlere, bölgelere ve ilçelere göre küçük farklılıklar gösterebileceği ifade ediliyor.

Fark 44 Kuruşa İnecek!

Uygulanacak olan zam oranları sonrasında motorinin ortalama litre fiyatı İstanbul’da 5,05 Türk Lirası seviyesinden, 5,13 Türk Lirası seviyesine kadar yükselecek. Bu zam ile birlikte benzin fiyatları ile motorin fiyatları arasındaki fiyat farkı da 44 kuruşa inmiş olacak.

Yapılacak olan motorinin litre fiyatı zammının sebebi olarak da rafineri çıkış fiyatlarını gösteren Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) en son motorin zammını 10 Kasım 2017 tarihinde 11 kuruş olmak üzere gerçekleştirmişti.

Yapılacak olan motorin zammı, 2018 yılında yakıtlara gelmiş ilk zam olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.