Ana SayfaGündemTürk Eximbank'a Fransa'dan Stratejik Ortak!

Türk Eximbank’a Fransa’dan Stratejik Ortak!

-

Türk Eximbank ile Bpifrance Assurance Export arasındaki iş birliği anlaşması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla canlı yayında gerçekleştirildi.

Türk Eximbank, imzalanan iş birliği anlaşması için yazılı bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Fransa ziyaretinde Bpifrance Assurance Export ile kapsamlı bir iş birliği anlaşmasına imza atıldığının ifade edildiği açıklamada, imzaların Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ile Bpifrance Assurance Export CEO’su Christophe Viprey arasında atıldığı belirtildi.

İmzalanan bu anlaşma ile birlikte Türkiye ve Fransa’da yerleşik olan firmaların, diğer ülkeler ile gerçekleştirecekleri projeler, kendi ülkelerinden yapacakları ihracatlar için hem Türk Eximbank, hem de Bpifrance Assurance Export tarafından sigorta ve garanti sağlanması amacı güdüldüğü ifade edildi.

Tek Dökümantasyonla Hızlı İşlem!

İki ülkede de hizmet veren şirketleri yakından ilgilendiren bu gelişmede, işlem bazında belirlenecek olan lider ihracat destek kuruluşları tarafından oluşturulacak bir şemsiye altında, tek dokümantasyon ile hem hızlı, hem de etkin bir hizmet verilmesinin hedeflendiği aktarılırken, aynı zamanda rekabetçiliğin de destekleneceği belirtildi.

Türk Eximbank tarafından imzalanan iş birliği anlaşması hakkında yapılan yazılı açıklamada, yurtdışındaki muhataplar ile gerçekleştirilen bu ve benzer durumdaki stratejik ortaklıklar sayesinde Türk firmalarının ek finansman kaynaklarına olan erişimlerinin artırılması, rekabet edebilirliğinin yükseltilmesi, yurtdışı ortaklıklar sayesinde hizmet yelpazelerini genişletmeleri için katkı sağlama hedefinin güdüldüğü ifade edildi.

Türk Eximbank’ın açıklamasında aynı zamanda müteahhitlik sektörünün olumlu geri bildirimler almaya devam ettiği, bu alanda yapılan çalışmaların sayısının artırılması adına gerçekleştirilen işlemlere hız kazandırılacağı da belirtildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler