Vakıf Katılım’dan 2018’de 100 Şubeye Ulaşma Hedefi!

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş tarafından yapılan açıklamaya göre, bankanın 2018 yılındaki hedefi Türkiye genelindeki şube sayısını 100 şubeye ulaştırıp, 350 ila 400 arasında yeni istihdam sağlamak.

Vakıf Katılım Bankası, 2017 yılında elde ettiği büyüme ve başarı ivmesini 2018 yılına da taşımak istiyor. Hem katılım bankacılığı sektörü için, hem de Vakıf Katılım Bankası için oldukça önemli başarılara imza atılan bir 2017’nin geride bırakıldığını ifade eden Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, her olumsuzluğa rağmen katılım bankacılığı sektörünün 2017’de de yükselen bir ivmeyle büyümesini sürdürdüğünü ifade etti.

2017 yılı Kasım ayı sonu itibariyle katılım bankacılığı sektörünün toplamda 14 bin 935 kişiye istihdam alanı yarattığını ifade eden Göktaş, toplanan fon miktarının da 2016 yılının sonuna oranla yüzde 27 oranında artış sağlayıp, 106 milyar 640 milyon Türk Lirası seviyesine ulaştığını belirtti. Katılım Bankacılığı sektörünün 160 milyar 490 milyon Türk Lirası’na tekabül eden bir aktif büyüklüğüne sahip olduğunu belirten Göktaş, reel sektöre sunulan destekler kapsamında 108 milyar 907 milyon Türk Lirası tutarında bir fon kullandırımı yapıldığını kaydetti.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Katılım bankalarının, küresel sektör ortalamalarının üzerinde bir kârlılık oranına sahip olduklarını ifade eden Göktaş, ilerleyen süreçte katılım bankacılığından beklenenin sunulması adına sadece salt bir büyümenin yeterli olmayacağını, katılım bankacılığının yaygınlaştırılması, müşteri tabanının genişletilmesi gibi çalışmaların önem arz ettiğini ifade etti.

2017 yılının Nisan ayında başlanan Kredi Garanti Fonu (KGF) desteğiyle sağlanan toplam kefaletin 200 milyar Türk Lirası olduğunu ifade eden Göktaş, Vakıf Katılım Bankası’nın bu süreçte kullandırdığı fon miktarının 1,2 milyar Türk Lirası’na tekabül ettiğini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.