Ana SayfaGündemErbil, Bankacılık Sektörü İçin 2018 Görüşlerini Aktardı

Erbil, Bankacılık Sektörü İçin 2018 Görüşlerini Aktardı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil tarafından yapılan açıklamada, Kredi Garanti Fonu teminatının Türkiye için büyüme oranlarının elde edilmesini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek adına önemli bir etki yarattığını ifade etti.

Türkiye’nin 2018 yılında geçeceği dönemler hakkında değerlendirmelerini ileten Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, ekonominin katma değeri yüksek olan, teknoloji açısından yoğun olan ürünlerin üretiminin artırılması aşamasında teşvikler ile sürdürülebilir bir büyümeye sahip olabileceğini dile getirdi.

2018 Küresel Ekonomi İçin Olumlu!

Bankacılık sektörünün 2017 yılında elde ettiği performansı değerlendiren Erbil, küresel düzeyde büyümenin bir istikrar kazanmayı başardığını, dünyanın ılımlı bir büyüme sürecinin içine girdiğini belirtti. ABD’nin istihdam için doyum noktasına ulaşmak üzere olmasına ek olarak, Çin’in dengeli bir yüksek büyüme gösterdiğini, Avrupa’nın da genel manada güçlü bir toparlanma sürecini atlattığını ifade eden Erbil, dış ticaret hacimleriyle gelişmekte olan ekonomiler için bu etkilerin önemli bir kaldıraç görevini göreceğini, 2018 yılının küresel ekonomi için olumlu bir seyir izleyeceğini dile getirdi.

2017 yılı genelinde elde edilecek olan rakamın yüzde 7 düzeyinde gerçekleşmesini, bu oranın 2018 yılında da yüzde 4,5 düzeyinde gerçekleşmesini beklediklerini ifade eden Erbil, KGF teminatlı kredilerin yeniden yapılandırmaya alınmasının, KOBİ’ler ile alakalı olarak teşviklerin hazırlanması gibi adımların, Türkiye’nin büyüme oranını artırma yönünde önemli destekler sunduğunu kaydetti.

Değerlendirmelerinde enflasyonun döviz kurlarına olan duyarlılığının azaltılabilmesi için ithal girdinin azaltılması ve verimliliğin artırılması gerektiğine vurgu yapan Erbil, bankacılık sektörünün krediler için katma değeri yüksek alanlarda dağılım göstermesi gerektiğini, bu durumun sürdürülebilir bir büyüme elde edimi için kritik öneme sahip olduğunu dile getirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.