Fibabanka 2018’de Tabana Yayılmayı Hedefliyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Fibabanka, 2017 yılında 2016 yılına göre yüzde 30 oranında aktif büyüklüğünü artırma başarısı elde etti. Banka, aktif ve kredilerde de yüzde 25 oranında büyüme elde etti.

Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, düzenlenen basın toplantısında Fibabanka’nın 2018 yılı için vizyonunu ve bankacılık sektörü ile alakalı değerlendirmelerini iletti. Fibabanka’nın 2012 yılından bu zamana kadar geçen süreçte her yıl yüzde 30’a yakın bir büyüme elde ettiğini, kesinleşmemiş finansal sonuçlara göre 2017 yılında elde edilen aktif büyüklük artışının da yüzde 30 düzeyinde gerçekleşerek 20 milyar Türk Lirası seviyesine ulaşıldığını, özkaynak kârlılığının da yüzde 11,8 düzeyinde gerçekleştiğini ifade etti.

2017’de En Çok İstihdam Yapan Fibabanka Oldu

Fibabanka’nın Türkiye’nin 21 farklı şehrinde toplamda 80 adet şubesi bulunduğunu ifade eden Mert, 2017 Eylül ayın verilerine göre yılın ilk 9 aylık döneminde 7 şube açıp, 200 banka personeli alımı gerçekleştirerek Türkiye’de mevduat bankaları arasında en çok şube açan ve en çok istihdam yaratan banka ünvanına kavuştuğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Yetkilisi Alımı Yapacak!

Fibabanka’nın 2017 yılında KGF teminatlı kredileri için önemli bir rol oynadığını dile getiren Mert, 2 bin 300 farklı müşteriye toplamda 2 milyar 100 milyon Türk Lirası tutarında KGF kredisi temin edildiğini ifade etti. 2017 yılında İnternet Bankacılığı alanındaki müşteri sayısını yüzde 82 oranında, mobil bankacılık müşteri sayısını ise yüzde 164 oranında artırıldığını ifade eden Mert, Fibabanka’nın 2018 yılında da Fintech ve Start-Up dünyasında yatırımlarına devam edeceğini belirtti.

Sektördeki Pay Oranını Genişletmek İçin Tabana Yayılmacı Strateji İzlenecek!

2017 yılında bankacılık sektöründeki payının yüzde 0,7 düzeyine ulaştığını ifade eden Fibabanka Genel Müdürü Mert, 2018 yılı için de dengeli ve kontrollü bir büyüme stratejisi izleyeceklerini, 2018 stratejisinin tabana yayılma hedefi barındırdığını, bireysel müşteri sayısında yüzde 50 oranında bir artış hedeflendiğini belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.