Halkbank’ın Yönelimi TL Kaynaklara Olacak!

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank, 2017 yılının gündeminde önemli bir yer tutan ABD’de görülen davalar sonrasında 2018 yılı genelinde Türk Lirası kaynaklar üzerinden fonlanmaya ve yeni fonlama araçlarının kullanımına yönleneceğini açıkladı.

ABD’de Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yargılanmakta olduğu dava sürecinde Halkbank, yabancı para cinsinden yurtdışı borçlanmasını önemli ölçüde azaltmıştı. Bankanın 2018 yılı itibariyle kaynak yaratma aşamasında nasıl bir strateji izleyeceği ise merak konusu olmaya başlamıştı. Konuyu açıklığa kavuşturmak isteyen Halkbank, detaylar ve yeni kaynaklar hakkında Reuters’a açıklamalarda bulundu.

Halkbank, devam eden süreçte fonlama aşamasında Türk Lirası bazından kaynaklara yönelim yapılacağını, yeni sermaye piyasası ürünlerinin kullanımının yapılacağını, sendikasyon kredisi ve yabancı para cinsinden tahvil ihracı aşamalarında ise uygun şartların oluşması halinde gündem olarak değerlendirileceği ifade edildi.

2018 Hedefleri Mevduat ve Fonlama Araçlarını Genişletmek!

Bankanın gerçekleştirdiği yazılı açıklamada 2018 yılında hem mevduat alanında, hem de mevduat dışı fonlama kaynakları alanında büyümenin devam etmesinin hedeflendiğini, kullanılacak olan finansal borçlanma araçları için hangilerinin tercih edileceği konusuna da bankanın sahip olduğu bilanço pozisyonu, yürütülen büyüme stratejisi ve fiyatlama gibi unsurlar etki edecek.

2017 yılının Mart ayında tahvil ihracı gerçekleştirmek amacıyla yatırımcı toplantıları için banka yetkilendirmesi yapmış olan Halkbank, ABD’de ilgili toplantılara katılım sağlamak amacıyla giden Genel Müdür Yardımcısı Atilla’nın tutuklanması sebebiyle Eurobond ihracı gerçekleştirememişti. Halkbank’ın gerçekleştirdiği en son sendikasyon kredisi 2016 yılının Temmuz ayında 175 milyon Dolar ve 476,5 milyon Dolar düzeyinde gerçekleşmiş olup, kredilerin vadesi geldiğinde de yenilenmemişti. Bankanın en son Eurobond ihracı ise 30 Haziran 2016 tarihinde 500 milyon Dolar düzeyinde olmak üzere gerçekleşmişti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.