Ana SayfaGündemTürk Telekom'un Ortağına Bankalardan Yakın Takip!

Türk Telekom’un Ortağına Bankalardan Yakın Takip!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Telekom’da satın alınan hisseleri kaynak göstererek, aralarında Akbank’ın, Garanti Bankası’nın ve İş Bankası’nın yer aldığı 30 farklı bankadan kredi çeken OTAŞ’ın kredisi yakın takibe alındı.

OTAŞ kredi ödemelerini yaklaşık 1 yıldır gerçekleştirmiyor. Şirket tarafından yaşanan sorunlu süreç sebebiyle bankaların ne yapacağı uzun bir zamandır gündemdeki yerini korurken, Akbank OTAŞ’ı yakın takibe aldığını duyurdu. Akbank tarafından yapılan bu açıklama sonrasında Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası’ndan da benzer açıklamalar geldi.

Garanti Bankası cephesinden yapılan açıklamaya göre, OTAŞ’ın kredisini 2017 yılı sonu itibariyle yakın izlemeye alındığı ifade edilirken, Türkiye İş Bankası’na yakınlığı ile bilinin iki farklı kaynak da, İş Bankası’nın aynı tarihlerde OTAŞ kredisi için yakın takip kararı aldığı ifade edildi.

Garanti Bankası’nın 2017 yılı üçüncü çeyrek bilançosunda toplam tutarları 951,4 milyon Dolar ve 7,8 milyon Euro’ya tekabül eden kredi için “Standart Nitelikli Krediler ve Diğer Alacaklar” sınıfında takip edildiği, İş Bankası’nın aynı dönem bilançosunda ise 1,9 milyar Türk Lirası’na tekabül eden kreid için “Standart Nitelikli Krediler ve Diğer Alacaklar” sınıfında takip edildiği biliniyordu. Akbank, OTAŞ’a sunduğu 1,5 milyar Dolar tutarındaki kredi için, 2017 yılı sonu itibariyle “Yakın İzlemedeki Krediler” sınıfına alındığı duyurulmuş, devam eden süreçte Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası’nın da benzer kararlar aldığı ifade edilmişti.

Ojer Telekomünikasyon A.Ş. (OTAŞ) 2013 yılında Türk Telekom A.Ş.’de sahip olduğu yüzde 55’lik hisseleri teminat göstererek 4,75 milyar Dolar tutarında kredi temin etmişti. Temin edilen bu kredi toplamda 30’a yakın banka tarafından sağlanmış, bu bankalar içerisinde en yüksek payı da Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası sağlamıştı. OTAŞ, bu krediler için 2017 yılının başından beri herhangi bir ödeme gerçekleştirmiyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.