Emiriates NBD’in Planları Arasında Türkiye Temsilciliği de Var!

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında meydana gelen siyasi gerilim halen daha devam ederken, Türkiye ekonomisinin bu süreçten etkilenmediği açıklandı. Bunun en somut örneği olarak Birleşik Arap Emirliklerinin en önemli finans kurumlarından biri olan Emiriates NBD’in yapmış olduğu açıklama olarak gösterildi.

Ülkenin en önemli finans kurumlarından biri olan Emirates NBD Başkan Yardımcısı Hesham Al Qassim, Türkiye’de planları arasında temsilcilik ofisi açma olduğunu ifade etti.

Yüzde 17’lik Gelir Artışı

Yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri değil, Ortadoğu’nun en büyük bankaları arasında yer alan Emirates NBD, 2017 yılına ilişkin verilerini açıkladı. Banka gelirleri yüzde 17 oranında artış gösterdi. Gelir artışında meydana gelen söz konusu artış bankanın kar ile ciro artışının yanı sıra büyüme stratejisi için çok önemli olduğu açıklandı.

Yayınlanan haberlere göre, bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Direktörü Hesham al Qassim, geçen sene Hindistan’da şube açtıklarını,uluslararası büyümelerini 2018 yılında Mısır ile Suudi Arabistan ile sürdüreceklerini, bu kapsamda da yeni pazar arayışlarının olduğunu, planlarının arasında Türkiye’de de temsilcilik ofisi açma düşünceleri olduğunu söyledi.

46 Tane Yabancı Banka Temsilciliği

Ülkemizde şuanda mevcut durumda 46 tane Bank of China, Wells Farfo gibi devlerin bulunduğu yabancı bankaların temsilcilikleri bulunuyor. Birleşik Arap Emirliklerin’den ise Dubai İslamic Bank’ın Türkiye’de temsilcilik ofisi bulunuyor. Eğer Emirates NBD’de de ülkemize gelirse 2 tane BAE bankası olmuş olacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.