Ana SayfaGündemTürk Eximbank Genel Müdürlük Görevine Yeni Atama

Türk Eximbank Genel Müdürlük Görevine Yeni Atama

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank Genel Müdürlü ataması ile ilgili Ekonomi Bakanlığı tarafından  açıklama geldi.

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. Genel Müdürü yeniden Adnan Yıldırım oldu. Söz konusu konu Resmi Gazete’de resmen yayınlandı.

Adnan Yıldırım, 2016 yılının kasım döneminden bugüne kadar Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin başdanışmanıydı. Bu tarihte de Türk Eximbank’taki görevine başlamıştı.

Adnan Yıldırım Kimdir?

Adnan Yıldırım, 1981 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Bunun devamında da ABD’de Vanderbilt Üniversitesi’nde Ekonomi Alanında Yüksek Lisans yaptı. 1981 ile 1996 yılları arasındaki dönemde ise Maliye Bakanlığı’nda görev aldı. 1996 yılında Daire Başkanı olarak görev aldı. Bunun takibinde ise Yıldırım bu görevinden istifa etti ve EGS Grubu’nda Mali İşler Koordinatörü olarak geçti.

Denizli Serbest Bölgesi Genel Müdürlüğü, İpekyolu Vadisi Serbest Bölge Kurucu ve İşletmecisi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2003 senesinde ise Ege İhracatçı Birlikleri Mali Danışmanlığı görevine başladı. Bunun takibinde ise 2006 ile 2010 dönemleri arasında İzmir Ticaret Odası Genel Sekreterlik görevini devraldı.

Pamukkale Danışmanlık Ltd. Şti. ve Batı Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. firmalarında Kurucu Ortak olarak görev aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Başdanışmanlık, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde Yönetim Kurulu Danışmanı, İzmir Serbest Bölgesi’nde(İZBAŞ) Mali Danışmanlık ve İzmir Ticaret Borsası’nda Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.