Türk Eximbank Genel Müdürlük Görevine Yeni Atama

Türk Eximbank Genel Müdürlü ataması ile ilgili Ekonomi Bakanlığı tarafından  açıklama geldi.

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. Genel Müdürü yeniden Adnan Yıldırım oldu. Söz konusu konu Resmi Gazete’de resmen yayınlandı.

Adnan Yıldırım, 2016 yılının kasım döneminden bugüne kadar Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin başdanışmanıydı. Bu tarihte de Türk Eximbank’taki görevine başlamıştı.

Adnan Yıldırım Kimdir?

Adnan Yıldırım, 1981 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Bunun devamında da ABD’de Vanderbilt Üniversitesi’nde Ekonomi Alanında Yüksek Lisans yaptı. 1981 ile 1996 yılları arasındaki dönemde ise Maliye Bakanlığı’nda görev aldı. 1996 yılında Daire Başkanı olarak görev aldı. Bunun takibinde ise Yıldırım bu görevinden istifa etti ve EGS Grubu’nda Mali İşler Koordinatörü olarak geçti.

Denizli Serbest Bölgesi Genel Müdürlüğü, İpekyolu Vadisi Serbest Bölge Kurucu ve İşletmecisi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2003 senesinde ise Ege İhracatçı Birlikleri Mali Danışmanlığı görevine başladı. Bunun takibinde ise 2006 ile 2010 dönemleri arasında İzmir Ticaret Odası Genel Sekreterlik görevini devraldı.

Pamukkale Danışmanlık Ltd. Şti. ve Batı Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. firmalarında Kurucu Ortak olarak görev aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Başdanışmanlık, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde Yönetim Kurulu Danışmanı, İzmir Serbest Bölgesi’nde(İZBAŞ) Mali Danışmanlık ve İzmir Ticaret Borsası’nda Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.