Akbank’tan MTV Ödemelerinde 3 Taksit İmkânı!

Akbank AkÖde ünvanına sahip, elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketleri kuracağını duyururken, bir taraftan da MTV’de alt limit olmadan 3 taksit ile ödeme kolaylığı sunacağını duyurdu.

Akbank Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) kampanyası kapsamında 1 – 31 Ocak 2018 tarihleri aralığında ödenecek olan MTV’ler için, Akbank’a kredi kartları ile gerçekleştirilen ödemeler için, alt limit olmadan 3 taksit imkânından faydalanılmasına olanak sağlıyor.

Gib.Gov.Tr üzerinden Axess Mobil ile gerçekleştirilecek MTV ödemelerine ek olarak Akbank Direk İnternet, Akbank Direkt Mobil, Akbank ATM’leri, Akbank Telefon Şubesi, SMS ve Akbank şubelerinden gerçekleştirilecek Akbank kredi kartları ile yapılan MTV ödemelerinde alt limit olmadan üç taksit yapma fırsatından faydalanılmasına olanak sağlanıyor. Aynı zamanda NEO ile MTV ödemesini Gib.Gov.Tr üzerinden gerçekleştirenlere 20 TL Chip-Para da hediye ediliyor.

Akbank, AkÖde Şirketini Kuruyor!

Akbank cephesinde yaşanan bir diğer gelişme ise bankanın AkÖde ünvanlı elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi kuracak olması. Yüzde 100 oranında iştirak olarak kurulacak olan AkÖde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri unvanına sahip olacak olan şirket, 12 milyon Türk Lirası tutarındaki sermayeli şirket kurulması için genel müdürlüğü yetkilendirdi.

Akbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan açıklamada, Akbank’ın yüzde 100 oranında sahibi olacak olan AkÖde Elektrik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. unvanlı ve İstanbul merkezli olacak olan şirket, 12 milyon Türk Lirası tutarındaki sermaye ile kurulacak. Şirketin kuruluş aşamasında ilgili başvuruların gerçekleştirilmesi, şirket için yasal izinlerin alınması ve diğer işlemlerin de gerçekleştirilmesi için Akbank Genel Müdürlüğü’ne yetki verildiği ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.