Türkiye Kartı Otobüsler Dışında Kredi Kartı Olarak Da Kullanılacak!

Türkiye genelinde tek bir kart ile tüm ulaşım araçlarının kullanılması hedefiyle başlatılan Türkiye Kart projesi, birçok ek özellik ile birlikte hayata geçecek.

Türkiye Kart sistemi, vatandaşlar tarafından büyük bir merak konusu olmaya başladı. Açıklamasını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptıktan sonra büyük bir merak konusu haline gelen Türkiye Kart, toplu taşıma araçlarında kullanımına ek olarak aynı zamanda kredi kartı işlemlerinde de kullanılacak.

2018 yılı içerisinde uygulamaya geçecek olan Türkiye Kart uygulaması, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan’ın açıklamasına göre Başbakan Binali Yıldırım’ın gerçekleştireceği tanıtım sonrasında kullanıma sunulacak. Dünya genelinde 3-4 farklı ülkede benzer sistemlerin kullanımda olduğunu ifade eden Bakan Arslan, sistemin başarı göstermesi halinde Türkiye’nin birçok ülkeye örnek olacağını ifade etti.

Türkiye Kart Banka Kartı Yerine De Geçecek!

Bakan Arslan, Türkiye Kart’ın kullanıma sunulması sonrasında ulaşım araçlarına ek olarak hem kredi kartı, hem de nakit kart olarak hizmet vereceği, vatandaşların artık banka hesapları olmadan dahi Türkiye Kart vasıtasıyla nakit işlemlerini halledebileceğini ifade etti. Türkiye’nin tüm şehirlerinde ve ilçelerinde Türkiye Kart vasıtasıyla ulaşımlarını rahat bir şekilde gerçekleştirebileceklerini ifade eden bakan Arslan, aynı zamanda taksiler, dolmuşlar gibi serbest çalışmakta olan esnafların da sisteme girme imkânına sahip olacaklarını ifade etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Kart’ın tüm satış ve dolumları için PTT şubelerinin kullanılacağının bilgisini verdi. Ülke genelinde toplamda 4 bin 600 adet PTT noktasının sisteme dahil edileceğini ifade eden Arslan, vatandaşların rahatlıkla Türkiye Kart sahibi olabileceklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.