Türkiye Kartı Otobüsler Dışında Kredi Kartı Olarak Da Kullanılacak!

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye genelinde tek bir kart ile tüm ulaşım araçlarının kullanılması hedefiyle başlatılan Türkiye Kart projesi, birçok ek özellik ile birlikte hayata geçecek.

Türkiye Kart sistemi, vatandaşlar tarafından büyük bir merak konusu olmaya başladı. Açıklamasını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptıktan sonra büyük bir merak konusu haline gelen Türkiye Kart, toplu taşıma araçlarında kullanımına ek olarak aynı zamanda kredi kartı işlemlerinde de kullanılacak.

2018 yılı içerisinde uygulamaya geçecek olan Türkiye Kart uygulaması, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan’ın açıklamasına göre Başbakan Binali Yıldırım’ın gerçekleştireceği tanıtım sonrasında kullanıma sunulacak. Dünya genelinde 3-4 farklı ülkede benzer sistemlerin kullanımda olduğunu ifade eden Bakan Arslan, sistemin başarı göstermesi halinde Türkiye’nin birçok ülkeye örnek olacağını ifade etti.

Türkiye Kart Banka Kartı Yerine De Geçecek!

Bakan Arslan, Türkiye Kart’ın kullanıma sunulması sonrasında ulaşım araçlarına ek olarak hem kredi kartı, hem de nakit kart olarak hizmet vereceği, vatandaşların artık banka hesapları olmadan dahi Türkiye Kart vasıtasıyla nakit işlemlerini halledebileceğini ifade etti. Türkiye’nin tüm şehirlerinde ve ilçelerinde Türkiye Kart vasıtasıyla ulaşımlarını rahat bir şekilde gerçekleştirebileceklerini ifade eden bakan Arslan, aynı zamanda taksiler, dolmuşlar gibi serbest çalışmakta olan esnafların da sisteme girme imkânına sahip olacaklarını ifade etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Kart’ın tüm satış ve dolumları için PTT şubelerinin kullanılacağının bilgisini verdi. Ülke genelinde toplamda 4 bin 600 adet PTT noktasının sisteme dahil edileceğini ifade eden Arslan, vatandaşların rahatlıkla Türkiye Kart sahibi olabileceklerini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.