2018 Hedefi: 500 Milyar TL’nin Üzerinde Bilanço!

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Bankası, 2018 yılının sonu itibariyle 500 milyar Türk Lirası’nı aşan bir bilanço hedefliyor.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Ziraat Bankası’nın 2018 yılı performansı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bankanın sahip olduğu mevcut bilanço büyüklüğünün 434 milyar Türk Lirası tutarında olduğunu ifade eden Aydın, bu rakamın 2018 yılının sonu itibariyle 500 milyar Türk Lirası’nı aşmayı hedeflediklerin ifade etti. Bugünün kuru ile 130 milyar Dolar’ın üzerinde olan bir bilanço büyüklüğüne karşılık gelindiğini ifade eden Aydın, bu rakamın 2002 yılında Türkiye’deki bankacılık sisteminin sahip olduğu bilançoların toplamına tekabül ettiğini ifade etti.

En Çok Kredi Veren Banka Hedefi Devam Ediyor!

Ziraat Bankası’nın gelecek dönemlerde de nakdi ve gayri nakdi alanlarda en çok kredi veren banka olma ünvanını koruyacağını ifade eden Aydın, reel sektöre de en çok finansman sağlayan bankanın Ziraat Bankası olmaya devam edeceğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2016 ve öncesi yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da bankacılık sektörünün büyüme trendlerini devam ettirdiğinin altını çizen Aydın, Türkiye’de ekonominin en önemli sorunlardan bir tanesinin tasarruf açığı olduğunu vurgularken, vatandaşların sahip oldukları evler ile birlikte tasarruflarını önemli ölçüde artırmaları bilgisinden yola çıkılarak, 2017 yılında konut kredisi alanında önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini, konut kredisinin sağladığı büyümenin yarısından fazlasının Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

Konut kredisinin, krediler alanındaki sektör payının yüzde 25 seviyesinde olduğunu vurgulayan Aydın, Ziraat Bankasının sahip olduğu kaynak yapısı ve sermaye piyasası araçları ile birlikte menkul kıymetleştirme alanında başlatılan çalışmaların sonuçlandırılmasının hedeflendiğini aktardı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.