Anasayfa Gündem Nakit Dışı İşlemlerin Yüzde 95'i Dijital Bankacılıktan!

Nakit Dışı İşlemlerin Yüzde 95’i Dijital Bankacılıktan!

Yapı Kredi Bankası, 2017 yılına dair konsolide verilerini paylaştı. Banka tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1 yıl boyunca elde edilen net kârda, bir önceki yıla göre yüzde 33’lük bir artış elde edildiği ve 3,6 milyar Türk Lirası seviyesine çıkıldığı ifade edildi.

Yapı Kredi Bankası, 2017 yılı genelinde, hem nakdi, hem de gayri nakdi olan krediler ile birlikte Türkiye ekonomisine yaklaşık olarak 279 milyar Türk Lirası seviyesinde bir kaynak sunmayı başardı. 2016 yılında sunulan desteklere oranla nakdi krediler alanında yüzde 13 oranında bir büyüme elde eden banka, 200 milyar Türk Lirası seviyesine ulaştı. Bankanın sahip olduğu toplam mevduat hacmi de 2017 yılı sonunda 173 milyar Türk Lirası olarak kayıtlara geçti.

2017 yıl sonu verilerine göre Yapı Kredi Bankası’nın sahip olduğu toplam aktifler de 320 milyar Türk Lirası seviyesine ulaştı. Banka, sermaye yeterlilik rasyosunu 28 baz puan yükseltip, yüzde 14,5 seviyesine ulaşırken, ortalama maddi özkaynak kârlılığını da 170 baz puan yükselterek 13,6 seviyesine ulaştırmayı başardı.

Krediler Yüzde 14 Büyüdü!

Banka tarafından yapılan yazılı açıklamada görüş ve değerlendirmelerine yer verilen Yapı Kredi Bankası CEO’su Gökhan Erün, Yapı Kredi Bankası’nın 2017 yılında başarılı bir performans gerçekleştirdiği, sunduğu nakdi ve gayri nakdi krediler ile Türkiye ekonomisine gerçekleştirdiği katkıyı yüzde 14 düzeyinde artırarak 279 milyar Türk Lirası seviyesine ulaştırdığını belirtti.

2017 yılında sendikasyon kredisi, seküritizasyon ve eurobond ihracı yöntemleri ile toplamda 5 milyar Dolar tutarındaki bir kaynağın Türkiye’ye Yapı Kredi Bankası tarafından kazandırıldığını belirtirken, 2017 yılının genelinde dijital müşteri sayısında yüzde 32 oranında, mobil bankacılık müşterisi sayısında ise yüzde 51 düzeyinde bir artış gerçekleştirildiğini, mobil bankacılık kullanan müşteri sayısının 3,7 milyon kişiye, tüm dijital kanalları kullanan müşteri sayısının ise 4,4 milyon kişiye ulaştığını ifade eden Erün, nakit dışı işlemlerin yüzde 95’lik kısmının dijital bankacılık vasıtası ile gerçekleştiğini belirtti.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

twelve − seven =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,792BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,026TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,566TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler