Ana SayfaGündemYapı Kredi'nin 2017 Konsolide Verileri Açıklandı!

Yapı Kredi’nin 2017 Konsolide Verileri Açıklandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Bankası 2017 yılına ait konsolide verilerini açıkladı. Banka 2017 yılının genelinde 3,6 milyar Türk Lirası tutarında net kâr elde etti.

Yapı Kredi Bankası, 2017 yıl sonunda, 2016 yıl sonuna oranla yüzde 33 oranında net kârını yükseltmeyi başardı. Bankanın 2017 yılının genelinde elde ettiği net kâr toplamı 3,6 milyar Türk Lirası seviyesinde gerçekleşti.

Yapı Kredi Bankası tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamaya göre, 2017 yılı içerisinde Türkiye ekonomisine nakdi ve gayri nakdi krediler sayesinde sunulan toplam destek 279 milyar Türk Lirası tutarına tekabül etti. Nakdi kredilerde bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında büyüme elde ederek 200 milyar Türk Lirası seviyesine yükselmeyi başaran banka, toplam mevduat hacmini de 173 milyar Türk Lirası seviyesine ulaştırdı. Bankanın 2017 yılı sonunda sahip olduğu toplam aktifler 320 milyar Türk Lirası düzeyine ulaştı.

Yapı Kredi Bankası’nın 2017 yılı sonunda sermaye yeterlilik rasyosunda 28 baz puanlık yükseliş elde edilerek yüzde 14,5’e ulaşıldı. Bankanın ortalama maddi özkaynak kârlılığında ise 170 baz puanlık yükseliş elde edilirken, kârlılık yüzde 13,6 düzeyinde gerçekleşti.

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Bankası CEO’su Gökhan Erün, yapı kredi bankasının 2017 yılında önemli başarılar elde ettiğini, bankanın sahip olduğu güçlü sermaye yapısı, uluslararası piyasalarda mevcut olan finansman çeşitliliği, dengeli ve etkili bir şekilde kullanım kapasitesi sayesinde bir büyüme skalasının elde edildiğini, dengeli büyüme stratejisi sayesinde 2017 yılında başarılı performansını devam ettirdiğini, Türkiye ekonomisine sağlanan katkının da nakdi ve gayri nakdi krediler alanında elde edilen yüzde 14’lük büyümeyle 279 milyar Türk Lirası’na ulaştığını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.