Ana SayfaGündemHem Mevduatı, Hem Kârını Büyüttü: Bölgenin En Yüksek Marka Değerine Sahip Bankası...

Hem Mevduatı, Hem Kârını Büyüttü: Bölgenin En Yüksek Marka Değerine Sahip Bankası QNB!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Finansbank’ı satın alarak geçtiğimiz yıllarda Türkiye bankacılık sektörüne de giriş yapan, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin en büyük finans kurumları arasında yer alan QNB Group, 4,2 milyar Dolar’a ulaştırdığı marka değeri ile bölgenin en değerli bankası olma unvanına kavuştu.

2018 Brand Finance Global 500 Raporu – Şubat sayısında sahip olduğu marka değerini 4,2 milyar Dolar seviyesine çıkartan QNB Group, The Banker dergisi tarafından Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin en değerli bankası olarak seçildi.

Marka Değeri Yüzde 11 Büyüdü!

1 yıl önce yaklaşık 3,8 milyar Dolar olan marka değerini, aradan geçen süreçte yüzde 11 oranında artırmayı başaran banka, 2017 yılını 4,2 milyar Dolarlık bir marka değeri ile kapatmayı başaran banka, Marka Gücü Endeksi (BSI) açısından da 100 puan üzerinden 76,4’ten 78,4’e kadar yükselmeyi başardı.

2020 yılına kadar, Orta Doğu bölgesinin, Afrika bölgesinin ve Güney Doğu Asya bölgesinin lider bankası olma yönünde hedef sahibi olan banka, Malezya, Endonezya, Singapur gibi ülkelerde yer alan bankaları geride bırakarak Güney Doğu Asya’daki en değerli ikinci banka olma unvanına kavuştu.

Banka, AA+ seviyesinde sahip olduğu kredi notunu da korumaya devam ediyor. Katar merkezli olan QNB, aynı zamanda Dünya genelinde en büyük 100 banka markası arasındaki ülkesini temsil eden tek banka olma unvanına da sahip.

2017 yılında bankacılık grubunun elde ettiği kâr yüzde 6 oranında artış göstererek 3,6 milyar Dolar’a ulaşırken, sahip olunan aktifler ise yüzde 13 oranında büyüyerek 223 milyar Dolar seviyesine yükselmişti. Bankanın şimdiye kadar elde ettiği en büyük değere ulaşmış olan aktiflere, mevduat alanında da yüzde 16’lık büyüme elde edilerek 161 milyar Dolar seviyesine ulaşılması eşlik etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...