Anasayfa Gündem Ziraat Bankası, China Development Bank'tan Kredinin İkinci Dilimini Aldı

Ziraat Bankası, China Development Bank’tan Kredinin İkinci Dilimini Aldı

Ziraat Bankası, China Development Bank ile yapmış oldukları kredi anlaşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ziraat Bankası ile China Development Bank arasında anlaşılan 600 milyon dolar değerindeki kredinin 400 milyon dolar değerinin banka hesabına geçildiği açıklandı.

Ziraat Bankası Açıkladı! Kredinin İkinci Dilimi Banka Hesabına Geçti!

Ziraat Bankası, kaynak çeşitliliğinin artırılması kapsamında geçen yılın aralık ayı döneminde China Development Bank ile kredi anlaşmasında bulunduğunu, söz konusu kredi anlaşmasının değerinin 600 milyon dolar değerinde olduğunu, bu kredinin ise ikinci dilimi olan 400 milyon dolar değerlik kısmının banka hesabına geçtiğini açıkladı.

Ziraat Bankası’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda bulunan açıklamasında, kredinin kaynak çeşitliliğinin artırılması için temin edildiğini,  çeşitliliğin artırılması için uluslararası kuruluşlardan ikili direkt olarak kredi teminine devam ettiğini söyledi. Buna ilişkin olarak da geçen yılın aralık ayı döneminde China Development Bank ile kredi anlaşması yaptıklarını, yapılan kredi anlaşmasının değerinin 600 milyon dolar değerine tekabül ettiğini, kredinin ikinci dilimi olan 400 milyon dolarlık kısmını aldığını söylediği yer aldı. Bu kredinin 9 şubat 2018 günü banka hesabına geçtiğini söyleyen Ziraat Bankası’nın, kredinin uygun koşullarda temin edildiğini söyledi.

Aynı zamanda banka, söz konusu kredinin vadesinin ise 36 ay yani 3 sene olduğunu bildirdi.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

1 × 1 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,792BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,026TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,566TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler