Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Doğan: Türkiye Dijitalleşmede Dünyaya Örnek Ülke

0

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Türkiye’deki bankacılık sektörünün özellikle dijitalleşme kapsamında önemli pazara sahip olduğunu, bankacılı sektörünün teknolojik altyapıya büyük önem verdiğini, ciddi anlamda yatırımlar yaptığını, dijital bankacılı alanında da dünyada örnek verilebilinecek çok sayıda yeniliğe imza attığını söyledi.

Türk bankacılık sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Doğan, ülkemizdeki bankacılık sektörünün dijitalleşme anlamında gelişmiş pazar sayılabilinecek çok sayıda pazarın önünde olduğunu, ülkemizin dijitalleşmeye önem verdiğini söyledi.

Dijitalleşmenin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sektörlerin iş yapış şekilleri ile piyasadaki oyuncuları değiştirdiğini söyleyen Doğan, söz konusu gelişimin dijital bankacılı stratejilerinde de önemli oranda pazar yarattığını, bunun da farklı ve çeşitli hizmet imkanlarını getirdiğini söyledi. Mobilleşmenin ilerlemesi ile beraber daha da dijitalleşme kaydeden dünyada kişilerin de hayat tarzları ile kullanım alışkanlıklarının değiştiğini söyleyen Doğan, kişilerin mobil, giyilebilir ve benzer gibi gündelik hayatta çok sık kullanılan yeni kanallardan da ürün ve hizmetlere ulaşmayı istediklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi İş İlanları: 2022 Ağustos

Doğan: Geleceğin Bankacılık İş Dünyasını İnşa Etmeye Devam Edeceğiz

Yapı Kredi Bankası’nın Türkiye’nin dijital bankalarından olduğunu söyleyen Doğan, bankanın her ürettiği yeni yenilikte kişilerin hayatlarına dokunduğunu, insanlara değer kattığını, geçen sene de sunmuş oldukları yeni ürün ve hizmetler ile birlikte geleceğin bankacılık iş dünyasını inşa etmeye devam edeceklerini söyledi.

Yapı Kredi Mobil’i, bankanın uzaktan kumandası olarak konumlandırıldığını, uygulama ile fiziksel kanallar ve bankacılık ürünlerinin yönetilebilindiği güçlü bir altyapının kurulduğunu söyleyen Doğan, buna ilişkin olarak da Avrupa’da ilk defa gelişmiş göz tanıma sistemi teknolojisi ile beraber mobil uygulamaya giriş yaptıklarını, Göz-ID özelliğini sunduklarını, Yapı Kredi Mobil ile ATM’ye dokunulmasına gerek kalmadan QR kod ile anında para çekme ve para yatırma hizmetini sağladıklarını, Müşteri İletişim Merkezi’ne anında bağlanma, şube yoğunlu haritası görüntüleme ile şubede sıra alma gibi özelliklere faaliyete geçirdiklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor

Aynı zamanda panik yok butonu ile de müşterilerinin kartlarının çalınması ya da kaybolması halinde daha hızlı ve kolay bir şekilde kartlarını kullanıma kapatabilecekleri hizmet sağladıklarını söyleyen Doğan, Türkiye’de ilk defa Bankacı Klavye ve akıllık telefonlardaki mesajlaşma uygulamaları ekranında hiçbir farklı ekrana ve uygulamaya giriş yapılmadan hızlı para gönderilmesini sağladıklarını söyledi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın