Ana SayfaGündemYapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Doğan: Türkiye Dijitalleşmede Dünyaya Örnek Ülke

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Doğan: Türkiye Dijitalleşmede Dünyaya Örnek Ülke

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Türkiye’deki bankacılık sektörünün özellikle dijitalleşme kapsamında önemli pazara sahip olduğunu, bankacılı sektörünün teknolojik altyapıya büyük önem verdiğini, ciddi anlamda yatırımlar yaptığını, dijital bankacılı alanında da dünyada örnek verilebilinecek çok sayıda yeniliğe imza attığını söyledi.

Türk bankacılık sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Doğan, ülkemizdeki bankacılık sektörünün dijitalleşme anlamında gelişmiş pazar sayılabilinecek çok sayıda pazarın önünde olduğunu, ülkemizin dijitalleşmeye önem verdiğini söyledi.

Dijitalleşmenin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sektörlerin iş yapış şekilleri ile piyasadaki oyuncuları değiştirdiğini söyleyen Doğan, söz konusu gelişimin dijital bankacılı stratejilerinde de önemli oranda pazar yarattığını, bunun da farklı ve çeşitli hizmet imkanlarını getirdiğini söyledi. Mobilleşmenin ilerlemesi ile beraber daha da dijitalleşme kaydeden dünyada kişilerin de hayat tarzları ile kullanım alışkanlıklarının değiştiğini söyleyen Doğan, kişilerin mobil, giyilebilir ve benzer gibi gündelik hayatta çok sık kullanılan yeni kanallardan da ürün ve hizmetlere ulaşmayı istediklerini söyledi.

Doğan: Geleceğin Bankacılık İş Dünyasını İnşa Etmeye Devam Edeceğiz

Yapı Kredi Bankası’nın Türkiye’nin dijital bankalarından olduğunu söyleyen Doğan, bankanın her ürettiği yeni yenilikte kişilerin hayatlarına dokunduğunu, insanlara değer kattığını, geçen sene de sunmuş oldukları yeni ürün ve hizmetler ile birlikte geleceğin bankacılık iş dünyasını inşa etmeye devam edeceklerini söyledi.

Yapı Kredi Mobil’i, bankanın uzaktan kumandası olarak konumlandırıldığını, uygulama ile fiziksel kanallar ve bankacılık ürünlerinin yönetilebilindiği güçlü bir altyapının kurulduğunu söyleyen Doğan, buna ilişkin olarak da Avrupa’da ilk defa gelişmiş göz tanıma sistemi teknolojisi ile beraber mobil uygulamaya giriş yaptıklarını, Göz-ID özelliğini sunduklarını, Yapı Kredi Mobil ile ATM’ye dokunulmasına gerek kalmadan QR kod ile anında para çekme ve para yatırma hizmetini sağladıklarını, Müşteri İletişim Merkezi’ne anında bağlanma, şube yoğunlu haritası görüntüleme ile şubede sıra alma gibi özelliklere faaliyete geçirdiklerini söyledi.

Aynı zamanda panik yok butonu ile de müşterilerinin kartlarının çalınması ya da kaybolması halinde daha hızlı ve kolay bir şekilde kartlarını kullanıma kapatabilecekleri hizmet sağladıklarını söyleyen Doğan, Türkiye’de ilk defa Bankacı Klavye ve akıllık telefonlardaki mesajlaşma uygulamaları ekranında hiçbir farklı ekrana ve uygulamaya giriş yapılmadan hızlı para gönderilmesini sağladıklarını söyledi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.