Kuveyt Türk Katılım Bankası Net Kârı 674 Milyon TL’ye Yükseldi!

Google Haberlere Abone Ol:

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2017 yılına ait finansal sonuçlarının raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre bankanın geçen seneki net kârı 674 milyon TL olarak açıklandı.

Türk Bankacılık sektöründe faizsiz bankacılık alanında hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2017 yılını başarı ile tamamladı. Banka tarafından yapılan finansal sonuçlar raporu kapsamında Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kârı 1 senelik dönemde yüzde 24,4 oranında yükseldi.

Bankanın Fon Büyüklüğü 1 Senede Yüzde 24,9 Arttı

Yüksek kalite ve ürün çeşitliliği ile hizmet veren banka, yıl sonu fon büyüklüğünü ise 39 milyar 900 milyon TL’y yükseltti. Söz konusu rakam bir önceki yıl ile karşılaştırıldığı zaman ise yüzde 24,9 oranında yükseldiği görüldü.

Banka, 2017 yılında kullandırdığı fonu da genişletti. Kullandırılan fon incelendiği zaman, bir önceki seneye göre yüzde 26,8 oranında yükseldiği görüldü. Söz konusu artış ile birlikte bu rakam 38 milyar TL’ye çıktı.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Bankanın aktiflerinin toplamı ile 57 milyar 100 milyon TL’ye artış gösterdi. 2017 yılın aralık ayının sonu itibari ile bankanın öz varlıkları toplamı ise 4 milyar 600 milyon TL’ye çıkmıştı.

Dijital Kullanıcılar 700 Bini Aştı

Finansal sonuçların da açıklanmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan, 2017 yılının banka için güzel bir yıl olduğunu, bankanın sürekli olarak kendini her alanda yenilediğini, kaliteli bankacılı anlayışına Kuveyt Türk’ün yenilikler eklediğini söyledi. Yeni şubeler ile birlikte şuanda toplamda ülke genelinde 399 tane şube ile hizmet verdiklerini söyleyen Uyan, dijital bankacılık alanındaki müşteri sayılarını da artırdıklarını, 2017 yıl sonundaki dijital kullanıcılarının sayısının 700 bin üzerinde olduğunu söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…