Anasayfa Gündem HSBC Bankası Kârını Yüzde 100'ün Üzerine Çıkarttı!

HSBC Bankası Kârını Yüzde 100’ün Üzerine Çıkarttı!

HSBC Bankası, geçen seneki vergi öncesi karını yüzde 142 oranında yükseltti. Fakat ABDK’de meydana gelen vergi reformunun sebep olduğu zararların etkisi ile birlikte beklentilerin bir hayli gerisinde kar elde etti.

Bankanın Kar Seviyesi Arttı

HSBC Banası, Avrupa’nın piyasa değeri kapsamında en büyük bankaları arasında yer alıyor. 2016 yılında bankanın vergi öncesi karı 7,1 milyar dolar değerindeydi. Banka 7,1 milyar dolarlık kar seviyesini geçen sene 17,2 milyar dolar seviyesine çıkarttı.

Analistlerin Beklentisinin Üzerinde Oldu

Analistlerin beklentisi ise 19,5 milyar dolar seviyesindeydi. Yani bankanın elde ettiği kar seviyesi Analistlerin beklentisinin üzerinde gerçekleşti.

ABD’deki Vergi Reformunun Etkisi 1,3 Milyar Dolar

ABD’de meydana gelen vergi reformun HSBC Bankası’na etkilerini incelendiği zaman kara etkisi 1,3 milyar dolar değerinde oldu.

Tek Seferlik Kalemlerden Arındırılmış Vergi Öncesi Kar Arttı

Tek seferlik kalemlerden arındırılmış vergi öncesi kar incelendiği zaman ise geçen senenin söz konusu dönemindeki 18,9 milyar dolar seviyesinden 20,9 milyar dolar seviyesine yükseldi.

HSBC Bankası’nın geçen seneki net karına bakıldığı zaman ise 9,68 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Bankanın Toplam Geliri Yükseldi

Bankanın toplam gelirleri 2016 yılında 48 milyar dolar değerindeydi. Toplam gelir ise geçen sene 51,4 milyar dolar seviyesine çıktı. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

three + 3 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,797BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,022TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,566TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler