HSBC Bankası Kârını Yüzde 100’ün Üzerine Çıkarttı!

Google Haberlere Abone Ol:

HSBC Bankası, geçen seneki vergi öncesi karını yüzde 142 oranında yükseltti. Fakat ABDK’de meydana gelen vergi reformunun sebep olduğu zararların etkisi ile birlikte beklentilerin bir hayli gerisinde kar elde etti.

Bankanın Kar Seviyesi Arttı

HSBC Banası, Avrupa’nın piyasa değeri kapsamında en büyük bankaları arasında yer alıyor. 2016 yılında bankanın vergi öncesi karı 7,1 milyar dolar değerindeydi. Banka 7,1 milyar dolarlık kar seviyesini geçen sene 17,2 milyar dolar seviyesine çıkarttı.

Analistlerin Beklentisinin Üzerinde Oldu

Analistlerin beklentisi ise 19,5 milyar dolar seviyesindeydi. Yani bankanın elde ettiği kar seviyesi Analistlerin beklentisinin üzerinde gerçekleşti.

ABD’deki Vergi Reformunun Etkisi 1,3 Milyar Dolar

ABD’de meydana gelen vergi reformun HSBC Bankası’na etkilerini incelendiği zaman kara etkisi 1,3 milyar dolar değerinde oldu.

Tek Seferlik Kalemlerden Arındırılmış Vergi Öncesi Kar Arttı

Tek seferlik kalemlerden arındırılmış vergi öncesi kar incelendiği zaman ise geçen senenin söz konusu dönemindeki 18,9 milyar dolar seviyesinden 20,9 milyar dolar seviyesine yükseldi.

HSBC Bankası’nın geçen seneki net karına bakıldığı zaman ise 9,68 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Bankanın Toplam Geliri Yükseldi

Bankanın toplam gelirleri 2016 yılında 48 milyar dolar değerindeydi. Toplam gelir ise geçen sene 51,4 milyar dolar seviyesine çıktı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.