Ana SayfaGündemDenizbank’ın KKDF Cezası İptal Edildi!

Denizbank’ın KKDF Cezası İptal Edildi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Denizbank, KKDF’nin iptaline oy birliği ile karar verildiğini, davanın banka lehine sonuçlandığını açıkladı.

Denizbank, toplamda 6 milyon 41 bin 28,11 Türk Lirası’na tekabül eden ve banka adına tahakkuk ettirilen Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kesintisi ve cezai faiz ödemesinin yürütmesinin durdurulduğunu açıkladı. Bahsi geçen dava için Denizbank adına tahakkuk ettirilen KKDF’nin iptal edilmesine oy birliğiyle karar verilerek, davanın Denizbank lehine sonuçlandığı belirtildi.

Denizbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yapılan yazılı açıklamada, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi’nin 2014 yılın tahakkuk ettirilen ve toplam tutarı 6 milyon 41 bin 28,11 Türk Lirası’na tekabül eden KKDF kesintisi ve cezai faiz ödemesi için yürütme durdurulmasına karar verildiğini belirtildi.

Denizbank’ın Satışında Son Durum Ne? Satılacak mı?

Rus bankacılık devi Sberbank’ın yüzde 99,99 oranında hissesine sahip olduğu Denizbank’ın satışı konusu ise uzun zamandır gündemdeki yerini koruyor. Geçtiğimiz aylarda Denizbank’ın satın alınması yönünde Emirates NBD ile görüşmelerin başladığı duyurulmuş, görüşmelerin gidişatı hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Emirates NBD’nin Denizbank’ı satın almak için teklifini Mart ayı içerisinde sunması bekleniyor. Sberbank’ın da alacağı bu teklifi değerlendirmesinin birkaç aylık süre alacağı beklenirken, kulislerden edinilen bilgilere göre şu anda düşünülen değer 4,13 milyar Dolar düzeyine tekabül ediyor.

Denizbank, Sberbank’ın en büyük yurt dışı sahip olduğu varlık olarak tanımlanırken, Sberbank’ın CEO’su Greff tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, hem yaptırımlar, hem de Türkiye bankacılık sektörünün sahip olduğu rekabet edebilirlik düzeyi sebebiyle Türkiye’de iş yapmanın zorlaştığı ifade edilmişti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.