Halkbank’tan Yerli Savunma Sanayisi için Kredi Desteği!

Halkbank, yerli savunma sanayisinin gelişmesi ve güçlenmesi için Savunma Sanayii Destek Kredisi veriyor.

Halkbank, yerli savunma sanayisinin gelişmesi ve güçlenmesi için Savunma Sanayii Destek Kredisi veriyor.

Savunma sanayinin dışa olan bağımlılığının azaltılmasında ihtiyaçların yerli olanaklar ve teknolojiler ile üretilmesinde KOBİ’lerin önemli rolü olduğu hakkında açıklama yapan Halkbank, yatırım ile işletme finansman ihtiyaçları kapsamında 7 seneye kadar uzanan ödeme planı ile uygun şartlarda Halkbank Savunma Sanayii Destek Kredisi imkanının verildiği belirtildi.

Siber Risk Sigortası Hediye

Savunma Sanayii Destek Kredisi’nden yararlanan KOBİ’lere Siber Risk Sigortası hediye edildiğini açıklayan Halkbank, aynı zamanda da belirli bankacılı işlemleri için 6 ay süreli ücretsiz gerçekleştirme imkanı tanıdıklarını belirtti.

Savunma Sanayii Destek kredisi ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgiye ise, bankanın tüm şubeleri ile birlikte internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

Torusdağ: KOBİ’ler Savunma Sanayi için Önemli

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Halkbank KOBİ ve Esnaf Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Levend Torusdağ, KOBİ’lerin teknolojik dönüşüme çok hızlı uyum sağlayabildiklerini, bu nedenle de savunma sanayisi için çok önemli olduklarını söyledi. Yerli ve milli savunma sistemlerinin kurulması ile geliştirilmesi için çalışmaların çok önemli olduğunu ifaden eden Torusdağ, savunma sanayi alanında Türk Şirketlerinin projelerindeki alt tedarikçilerin büyük bir kısmının KOBİ’ler olduğunu, KOBİ’lere destek verdiklerini, gerekli olan tüm teknolojik ürünlerin geliştirilmesi için ihtiyaç olan finansmanı uygun şartlarda karşılamak istediklerini, Savuma Sanayii Destek Kredisi ile birlikte 80 senedir olduğu gibi Türkiye’ye ve milletimize değer katacak olan projelerin bir parçacı olmak istediklerini ve buna devam edeceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.