ECB’nin Bilanço Toplamı 414 Milyar Avroya Çıktı

Google Haberlere Abone Ol:

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB), 2017 yılında elde ettiği net karı, varlık alım programı ile ABD Doları portföyünde elde edilen net faiz gelirinin yüksek olması sebebi ile, bir önceki sene ile kıyaslandığı zaman 82 milyon avro değerinde artış yaşayarak 1 milyar 275 milyon avro değerine çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Avrupa Merkez Bankası, Frankfurt merkezli bankanın yönetim konseyi geçen senenin son günü yılın tamamının denetlenmiş mali tablolarının onayladığı belirtildi.

Avrupa Merkez Bankası’nın bir önceki seneki net karı 1 milyar 648 milyon avro değerindeydi. Bu rakam geçen yılın sonunda 1 milyar 812 milyon avro olarak açıklandı. Bankanın finansal faaliyetlerinden elde edilen kazanç ise geçen sene 161 milyon avro seviyesine yükseldi. Bu rakam 2016 yılında 225 milyon avro değerindeydi.

ECB’nin Bilanço Toplamı 414 Milyar Avroya Çıktı

Bankanın denetim görevleri kapsamında gerçekleştirilen harcamaların da yükselmesi sebebi ile toplam personel giderleri geçen sene 535 milyon avroya yükseldi. 2016’da bu giderler 467 milyon avro değerindeydi.  Diğer idari giderler ise 487 milyon avrodan 539 milyon avroya çıktı. Bankanın bilanço toplamı ise 414 milyar avroya yükseldi. Bilanço toplamı bir önceki sene ile kıyaslandığı zaman yüzde 19 oranında yükseldi. Bu artış ise varlık alım programından dolayı gerçekleşti.

Avrupa Merkez Bankası’nın net karı, Avro Bölgesi’ndeki ulusal merkez bankalarına dağıtılıyor. Yönetim konseyi, 31 Ocak 2018 tarihinde toplan net karın 988 milyon avroluk kısmını dağıttı. Diğer kalan 287 milyon avrolu kısmı ise bugün merkez bankalarına dağıtılacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…