Kredi Kartı Onay İşlemleri E-Ticaret Sektörünü Etkilemedi!

Google Haberlere Abone Ol:

IMI Conferences’in bankaların çağrı merkezleri için bankalara yönelik olarak çözüm üretilmesi adıan düzenlediği konferansta BDDK Finansal Tüketici İlişkileri Daire Başkanı Ahmet Yılmaz Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan’ın sorularını yanıtladı.

Yılmaz, “Bankacılıkta Güvenlik Tedbirleri ve Finansal Tüketicinin Korunması” başlıklı panelde, Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan’ın sorularını yanıtladı. Bazı bankaların ortak ATM kullanımında müşterilerinden yaptığı komisyon kesintisinin 10 Türk Lirası’na kadar ulaştığını ifade eden Yılmaz, bu durumun bankalar için bir kazanç kapısı haline gelindiğini, BDDK’nın Aralık ayında yaptığı düzenleme ile birlikte komisyon için bir üst sınır uygulaması getirdiğini, bu sınırlama ile birlikte 100 Türk Lirası’na kadar olan işlemler için üst komisyon limitinin 2,30 Türk Lirası olduğunu vurguladı.

Hiçbir Kart İnternet Kullanıma Kapatılmadı!

Hiçbir banka kartının ve kredi kartının e-ticaret için kapatılmadığını vurgulayan Yılmaz, 31 Ocak 2018 tarihine kadar yapılan çalışmaların, vatandaşların tercihlerinin alınması için olduğunu, bir buçuk yıl süren bu çalışma sonrasında bankaların müşterilerine kartlarının internet alışverişleri için kapalı – açık gibi tercihler sunacağını, vatandaşların tercihleri yönünde de bu işlemlerin yapılacağını ifade etti.

Hayata geçirilen bu sistemin artan dolandırıcılık uygulamaları sebebiyle olduğunu, Türkiye Bankalar Birliği nezdinde BDDK’nın bir hakem heyet üyeliğinin bulunduğunu, dolandırıcılık şikayetlerinin son dönemde önemli ölçüde arttığını, bu şikayetlerin de ağırlıklı olarak vatandaşların bilgisizlik, tecrübesizlik ve ihmalkârlıklar sebebiyle ortaya çıktığını, bu yüzden kredi kartları ve banka kartları için internete açık ve kapalı olma konusunda düzenleme getirildiğini ifade etti.

Kartların internet alışverişlerine kapatılması işlemi sonrasında e-ticaret verilerinde yüzde 59 olan gerçekleşme oranının yüzde 51’e düştüğünü, devam eden süreçte vatandaşların kartlarını açtırmak için hamleler yaptığını ve e-ticaret sektörünün hızlı bir şekilde toparlandığını, işlem adedinde ve yapılan işlem hacimlerinde bir gerilemenin bulunmadığını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…