Türkiye’nin Enerji Geleceğine TSKB’den Büyük Destek!

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Türkiye’de gerçekleştirilen enerji projelerine, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir bir hal alması için temiz ve erişilebilir enerji için önemli destekler sunuyor.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Suat İnce, enerji yatırımları ve bu konuda verilen destekler için önemli değerlendirme açıklamalarında bulundu. Enerji projelerine destek olma konusunda Türkiye’de önemli bir deneyime sahip olduklarının altını çizen İnce, son 15 yıllık süreçte yaklaşık 300 adet proje için finansman sağladıklarını, toplamda 5 bin 617 megavatlık kurulu güçte olan santraller için taahhüt edilen rakamların da 4,9 milyar Dolar seviyesine yaklaştığını ifade etti.

Türkiye’deki Enerji Yatırımların Yüzde 15’ini TSKB Finanse Ediyor!

Türkiye’de kurulu olan yenilenebilir enerji gücünün yüzde 15’lik kısmını TSKB olarak finanse ettiklerini ifade eden İnce, bankanın sahip olduğu portföyün yüzde 34’ünün de enerji yatırımlarından oluştuğunu ifade etti.

Yenilenebilir enerji, verimlilik projeleri, kadın istihdamı gibi projelere TSKB tarafından sunulan desteklerin önemli bir rakama ulaştığını vurgulayan İnce, bu projelerin TSKB’nin toplam portföyünün yüzde 70’lik dilimine tekabül ettiğini, finansmanların uluslararası fon sağlayıcı şirketler ve yatırımcılar ile imzalanmış olan kaynak anlaşmaları sayesinde şekillendiğini belirtti.

TSKB’nin yenilenebilir enerji konusunda danışmanlık verebilecek bir pozisyona yükseldiğini ifade eden İnce, finansal destekten çok daha fazlasının TSKB sayesinde sunulduğunu, hem analiz hem de teknik danışmanlık hizmetlerinin TSKB’nin sunduğu bankacılık hizmetleri arasında yer aldığını ifade etti.

TSKB’nin sahip olduğu deneyim ve tecrübelerini danışmanlık kisvesi adı altında sektöre yer alan birçok firmayla paylaştığını ifade eden İnce, TSKB’nin iştiraki olan TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş. Escarus vasıtasıyla önemli projelere imza atıldığını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…