TSKB’nin Yönetim Kadrolarının Yüzde 51’i Kadın!

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Suat İnce, bankanın müdür ve daha üst pozisyonlarında çalışan kadınların oranının yüzde 51 düzeyinde olduğunu ifade etti.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Suat İnce, bankanın müdür ve daha üst pozisyonlarında çalışan kadınların oranının yüzde 51 düzeyinde olduğunu ifade etti.

TSKB, AFD ile birlikte Özel Sektörde Kadın İstihdamı ve Ötesi başlığı ile bir konferans düzenledi. Düzenlenen bu konferansta fırsat eşitliği ve kadın istihdamı konuları masaya yatırılırken, gelişim aşamaları için kaydedilen adımlar irdelendi.

Konuşmasında bir yıl önce TSKB’nin AFD’den temin ettiği kadın istihdamı kredisini hatırlatan TSKB Genel Müdürü Suat İnce, bu kredi programını oldukça verimli ve katma değer açısından da yüksek getirili bir şekilde gerçekleştirdiklerini, desteklenen şirketlerde kadın istihdamı konusunda somut ve ölçülenebilir adımlar atıldığını, Türkiye’nin kalkınmasına kadın istihdamı konusunda da destek verildiğini, bu çalışmalardan da memnuniyet duyduklarını ifade etti.

TSKB’nin 68 yıllık deneyimi ile çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan İnce, ekonomik ve sosyal kalkınmanın bir bütün olduğunu, bu bakış açısı eşliğinde kalkınma konusundaki misyonu kararlı bir şekilde devam ettirdiklerini, kadın ve erkeğin eşit seviyede hem ekonomik, hem de sosyal yaşamda yer almasını önemsediklerini, aktif katılıma özen gösterdiklerini, bu kapsamda kurum politikaları ve finansman olanakları ile destek sunduklarını ifade etti.

TSKB’nin Banka Kadrolarının Yüzde 55’i, Yönetim Kadrolarının Yüzde 51’i Kadın!

TSKB’nin politikaları ve hayata geçirdiği projeler kapsamında kadın istihdamına önemli bir destek sunulduğunu belirten İnce, bankacılık kadrosunda kadın istihdamının yüzde 55 oranında olduğunu, yönetim kadrosundaki kadın sayısının ise yüzde 51 seviyesine ulaştığını, hem politikalar, hem de çalışma ortamı bakımından kadın dostu uygulamalar kapsamında KADİGER ve Dünya Bankası tarafından öncülük edilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasının alındığını, bu kapsamda sahip olunan taahhüdün yükseltildiğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.