Ana SayfaGündemTürkiye’nin En Çok Kadın Çalışana Sahip Bankası Yapı Kredi!

Türkiye’nin En Çok Kadın Çalışana Sahip Bankası Yapı Kredi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışan kadrosunun yüzde 62’lik kısmının kadınlardan oluştuğu Yapı Kredi, Türkiye’nin kadın istihdamı konusundaki en başarılı bankası oldu.

Yapı Kredi Bankası, yıllardır Türkiye’deki en çok kadın istihdamı sağlayan banka olma ünvanını 2017 yılında da korudu. 2017 yıl sonu rakamlarına göre banka içerisinde çalışanların yüzde 62’lik dilimi kadınlardan oluşurken, 2017 yılında yeni işe alımların yüzde 61,3’ünü de kadınlar oluşturdu. Bankanın yönetici konumlarında bulunan kadın sayısı ise 833 olarak açıklandı.

Konu hakkında görüş ve değerlendirmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Yapı Kredi Bankası CEO’su Gökhan Erün, bankanın kadınların iş hayatına katılımları konusunda oldukça hassas olduğunu, bu konuyu bir medeniyet göstergesi olarak kabul ettiklerini, kadın çalışan oranlarının yükselmesinin toplumun hem ekonomik, hem de toplumsal açıdan gelişimine önemli bir katkı yarattığını ifade etti.

Çalışanların Yüzde 62’si, Yöneticilerin Yüzde 42’si Kadınlardan Oluşuyor!

Hem Türkiye’nin, hem de Dünya’nın çok daha iyi bir yer olabilmesi için cinsiyet eşitliğinin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Erün, Yapı Kredi Bankası olarak bu konuda oldukça hassas olduklarını, bankanın çalışanlarının yüzde 62’sini, yöneticilerinin ise yüzde 42’sini kadınların oluşturduğunu ifade etti.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine olan duyarlığın gelişmesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Erün, Koç Holding’in oluşturduğu “İş’te Eşitlik Bildirgesi’nde ve Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum projesinde Yapı Kredi Bankası’nın yer aldığını, aynı zamanda Un Women tarafından gerçekleştirilen HeForShe ve 16 Günlük Aktivizm kampanyaları için de katılımcılar arasında yer aldıklarını belirtti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.