Albaraka Türk’ten Yeni Uygulama: Albaraka IR!

Albaraka Türk Katılım Bankası, dijital bankacılık alanında önemli bir adım attı. Banka, hem Android, hem de iOS cihazlarda kullanılabilecek Albaraka IR’u kullanıma sundu.

Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründeki lider bankalar arasında yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası, dijital bankacılık alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Banka, Yatırımcı İlişkileri Mobil Uygulaması statüsünde olan Albaraka IR için müşterilerine tanıtım yaptı. Bahsi geçen uygulama hem Android işletim sistemine sahip cihazlarda, hem de iOS cihazlarda rahatlıkla kullanılabilecek.

Ortaya çıkartılan ürün hakkında bankanın yaptığı açıklamada, Albaraka IR ile birlikte banka operasyonları, hisse performansı gibi müşteriler için büyük bir önem taşıyan birçok bilgiye rahatlıkla erişim sağlanabilecek.

Uygulama Kullanıma Sunuldu

Dijital Yatırımcı İlişkileri Mobil Uygulaması olarak adlandırılan, kısa isim olarak da Albaraka IR olarak tanımlanan uygulama, Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen iletişim girişimlerinden sadece bir tanesi. Hayata geçirilen bu uygulama sayesinde Albaraka Türk müşterileri; bankanın son dönem finansal sonuçlarını, hisse senedi fiyatlarını, hisse senedi performanslarını, kurumun duyurduğu haberleri, kurumsal yönetim alanında yaşanan gelişme ve güncellemeleri rahatlıkla takip edebilecek.

Aynı zamanda hem banka müşterilerinin, hem de yatırımcıların bankaya ait hisse senedi fiyatlarının tarihsel düzeydeki değişimini takip etmeye olanak sağlayacak olan uygulama; sürdürülebilirlik girişimleri, analist listesi, genel kurula dair bilgiler ve etkinliklere dahil takvimsel verileri izleyebilecek.

Bankanın yaptığı açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, hayata geçirilen Albaraka IR uygulaması ile birlikte hem yatırımcılara, hem de paydaşlara şeffaf ve kapsamlı bir iletişim aracı sunulduğunu belirtti. Endüstri 4.0 sürecinde nesnelerin interneti gibi uluslararası düzeyde baş gösteren online yeniliklere Albaraka Türk Katılım Bankası olarak tam uyum sağlandığını belirten Utku,  Albaraka IR ile birlikte bankanın paydaşlarına olan ulaşımının daha kolay hale geleceğini ve bu uygulamanın Albaraka Türk’ün teknolojiye verdiği önemin göstergesi olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.