Ana SayfaGündemTEB Genel Müdürü Leblebici: Sendikasyon Pazarında Türk Bankacılık Sektörü Sıkışmayacak

TEB Genel Müdürü Leblebici: Sendikasyon Pazarında Türk Bankacılık Sektörü Sıkışmayacak

-

Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne katılım gösteren Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, bankacılık sektörünü, Türkiye’nin ekonomisini ve TEB ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türk bankacılık sektörünün sendikasyon kredilerini yenilemede sorun yaşamayacağını söyleyen Leblebici, Türkiye’nin dış ticaret hacminin artması durumunda sendikasyon kredisi veren muhabir bankalar ile olan ilişkisinin ilerliyor anlamına geldiğini, hem ihracatta hem de ithalatta para akımının bulunduğunu, bunun kendi başına bir iş olduğunu, para akımını kaybetmek istemeyenin ise bankalarla olan ilişkisinin süreceğini, işin matematiğinin bu olduğunu söyledi.

Ticaret hacminde daralma olmadığını söyleyen Leblebici, bu sebeple de sendikasyon pazarında Türk bankacılık sisteminin çok sıkışmayacağını, Sendikasyonların kapanmaması gerektiğini, sektörün içerde toplayabildiği tüm mevduat ile kaynağı fazlası ile krediye çevirdiğini, ekonominin finansmanının sürmesi için içeride bulunan kaynağın artması gerektiğini söyledi.

Yeniden yapılandırmaların da eğilime dönüşmediğini düşündüğünü belirten Leblebici, borçlarını ödemek isteyen, ülkemizde katma değer yaratmak ve devam etmek isteyen, ülke için bir şey yapmak isteyen tüm firmalara sektörün yardımcı olacağını, bunun da büyük bir oranda risk oluşturduğunu, sonuç olarak ülkeye katkı sağlanmasının devam etmesinin önemli olduğunu, sistemin de elinden geleni yapacağını söyledi.

Bankacılık sektörünün her şeyden ders çıkardığını söyleyen Leblebici, asıl önemli olan konunun doğru iletişimin sağlanması olduğunu, doğru projelere bakabilmek gerektiğini, katma değer yaratan işlere adım atmak gerektiğini söyledi. Kendisine sektörde çok refinansman olur mu diğer soru yöneltilen Leblebici, iyi bir yönetim olduğu müddetçe olmayacağını, bunun sadece verimli ve doğru çalışmanın olmadığı yerlerde olacağını belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler