TEB Genel Müdürü Leblebici: Sendikasyon Pazarında Türk Bankacılık Sektörü Sıkışmayacak

Google Haberlere Abone Ol:

Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne katılım gösteren Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, bankacılık sektörünü, Türkiye’nin ekonomisini ve TEB ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türk bankacılık sektörünün sendikasyon kredilerini yenilemede sorun yaşamayacağını söyleyen Leblebici, Türkiye’nin dış ticaret hacminin artması durumunda sendikasyon kredisi veren muhabir bankalar ile olan ilişkisinin ilerliyor anlamına geldiğini, hem ihracatta hem de ithalatta para akımının bulunduğunu, bunun kendi başına bir iş olduğunu, para akımını kaybetmek istemeyenin ise bankalarla olan ilişkisinin süreceğini, işin matematiğinin bu olduğunu söyledi.

Ticaret hacminde daralma olmadığını söyleyen Leblebici, bu sebeple de sendikasyon pazarında Türk bankacılık sisteminin çok sıkışmayacağını, Sendikasyonların kapanmaması gerektiğini, sektörün içerde toplayabildiği tüm mevduat ile kaynağı fazlası ile krediye çevirdiğini, ekonominin finansmanının sürmesi için içeride bulunan kaynağın artması gerektiğini söyledi.

Yeniden yapılandırmaların da eğilime dönüşmediğini düşündüğünü belirten Leblebici, borçlarını ödemek isteyen, ülkemizde katma değer yaratmak ve devam etmek isteyen, ülke için bir şey yapmak isteyen tüm firmalara sektörün yardımcı olacağını, bunun da büyük bir oranda risk oluşturduğunu, sonuç olarak ülkeye katkı sağlanmasının devam etmesinin önemli olduğunu, sistemin de elinden geleni yapacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir:  TEB İş İlanları: 2022 Haziran

Bankacılık sektörünün her şeyden ders çıkardığını söyleyen Leblebici, asıl önemli olan konunun doğru iletişimin sağlanması olduğunu, doğru projelere bakabilmek gerektiğini, katma değer yaratan işlere adım atmak gerektiğini söyledi. Kendisine sektörde çok refinansman olur mu diğer soru yöneltilen Leblebici, iyi bir yönetim olduğu müddetçe olmayacağını, bunun sadece verimli ve doğru çalışmanın olmadığı yerlerde olacağını belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.