32 Yıllık Banka Adını Değiştirdi!

Google Haberlere Abone Ol:

1986 yılından bu yana geçen süreçte Türkiye’de hizmet veren Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ, adını değiştirdiğini duyurdu.

Türkiye’de 1986 yılında ilk şubesini açan, Japonya’nın en büyük bankaları arasında yer alan Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı yazılı açıklamada 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle bankanın adının değiştirileceğini, yeni adının ise MUFG Bank Turkey olacağını belirtti.

Türk bankacılık sektöründe 1986 yılında temsilcilik ofisi açarak giriş yapan Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Turkey, ofisi vasıtasıyla Türkiye pazarına giriş yapmış ve Türkiye’deki çalışmaları için start vermişti. 26 yıllık hizmet süresi sonrasında 2012 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDKK)’na yapılan başvuru sonrasında Türkiye’de hizmet verebilmek adına bankacılık lisansı talebinde bulunan şirket, lisansı elde etme konusunda da başarı göstererek 2012 yılında banka unvanına kavuşmuştu..

Bankanın Adı 2 Nisan 2018’de Değiştirilecek!

Hem Avrupa, hem de Asya için stratejik ve jeopolitik açıdan önemi büyük olan Türkiye pazarına yönelen banka, 2023 yılının Kasım ayı itibariyle Türkiye’de bankacılık faaliyetlerine başlamıştı. Japonya’nın en büyük bankaları arasında yer alan ve Türkiye’de de çalışmalarını hızlandırmayı ve genişletmeyi hedef noktasına koyan Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Turkey A.Ş., 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle adını MUFG Bank Turkey olarak değiştirerek yoluna devam edecek.

Ağırlıklı olarak Türkiye’deki Japon müşterilerini hedef noktasına alan bankanın, yapılacak bu değişiklik sonrasında hem bireysel, hem de kurumsal bankacılık alanında müşteri portföyünü genişletme yönünde çalışmalara imza atması bekleniyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…