32 Yıllık Banka Adını Değiştirdi!

1986 yılından bu yana geçen süreçte Türkiye’de hizmet veren Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ, adını değiştirdiğini duyurdu.

Türkiye’de 1986 yılında ilk şubesini açan, Japonya’nın en büyük bankaları arasında yer alan Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı yazılı açıklamada 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle bankanın adının değiştirileceğini, yeni adının ise MUFG Bank Turkey olacağını belirtti.

Türk bankacılık sektöründe 1986 yılında temsilcilik ofisi açarak giriş yapan Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Turkey, ofisi vasıtasıyla Türkiye pazarına giriş yapmış ve Türkiye’deki çalışmaları için start vermişti. 26 yıllık hizmet süresi sonrasında 2012 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDKK)’na yapılan başvuru sonrasında Türkiye’de hizmet verebilmek adına bankacılık lisansı talebinde bulunan şirket, lisansı elde etme konusunda da başarı göstererek 2012 yılında banka unvanına kavuşmuştu..

Bankanın Adı 2 Nisan 2018’de Değiştirilecek!

Hem Avrupa, hem de Asya için stratejik ve jeopolitik açıdan önemi büyük olan Türkiye pazarına yönelen banka, 2023 yılının Kasım ayı itibariyle Türkiye’de bankacılık faaliyetlerine başlamıştı. Japonya’nın en büyük bankaları arasında yer alan ve Türkiye’de de çalışmalarını hızlandırmayı ve genişletmeyi hedef noktasına koyan Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Turkey A.Ş., 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle adını MUFG Bank Turkey olarak değiştirerek yoluna devam edecek.

Ağırlıklı olarak Türkiye’deki Japon müşterilerini hedef noktasına alan bankanın, yapılacak bu değişiklik sonrasında hem bireysel, hem de kurumsal bankacılık alanında müşteri portföyünü genişletme yönünde çalışmalara imza atması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.