Ana Sayfa Gündem 32 Yıllık Banka Adını Değiştirdi!

32 Yıllık Banka Adını Değiştirdi!

-

1986 yılından bu yana geçen süreçte Türkiye’de hizmet veren Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ, adını değiştirdiğini duyurdu.

Türkiye’de 1986 yılında ilk şubesini açan, Japonya’nın en büyük bankaları arasında yer alan Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na yaptığı yazılı açıklamada 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle bankanın adının değiştirileceğini, yeni adının ise MUFG Bank Turkey olacağını belirtti.

Türk bankacılık sektöründe 1986 yılında temsilcilik ofisi açarak giriş yapan Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Turkey, ofisi vasıtasıyla Türkiye pazarına giriş yapmış ve Türkiye’deki çalışmaları için start vermişti. 26 yıllık hizmet süresi sonrasında 2012 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDKK)’na yapılan başvuru sonrasında Türkiye’de hizmet verebilmek adına bankacılık lisansı talebinde bulunan şirket, lisansı elde etme konusunda da başarı göstererek 2012 yılında banka unvanına kavuşmuştu..

Bankanın Adı 2 Nisan 2018’de Değiştirilecek!

Hem Avrupa, hem de Asya için stratejik ve jeopolitik açıdan önemi büyük olan Türkiye pazarına yönelen banka, 2023 yılının Kasım ayı itibariyle Türkiye’de bankacılık faaliyetlerine başlamıştı. Japonya’nın en büyük bankaları arasında yer alan ve Türkiye’de de çalışmalarını hızlandırmayı ve genişletmeyi hedef noktasına koyan Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Turkey A.Ş., 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle adını MUFG Bank Turkey olarak değiştirerek yoluna devam edecek.

Ağırlıklı olarak Türkiye’deki Japon müşterilerini hedef noktasına alan bankanın, yapılacak bu değişiklik sonrasında hem bireysel, hem de kurumsal bankacılık alanında müşteri portföyünü genişletme yönünde çalışmalara imza atması bekleniyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,373BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
26TakipçilerTakip Et
2,420TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler