Kartlı Ödeme Noktaları 2022’de 85 Milyon Olacak

Google Haberlere Abone Ol:

Global Payment Cards Data anda Forecasts to 2022 başlıklı rapor incelendiği zaman kart kabul eden ticaret mağazalarının sayısı 2016 yılında 61 milyona yükseldi. Yine rapor değerlendirmesi ile uzman görüşlerine göre bu rakam hızını kesmeden büyümesini sürdürecek.

Yayımlanan Küresel Kartlı Ödemeler ve 2022 Öngörüleri raporuna göre, kartı ödeme kabul eden işlem noktalarının sayısı her geçen gün yükseliyor. Özellikle de son zamanlarda Asya-Pasifik, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika çok hızlı bir şekilde büyüme performansı gösteriyor. Bu bölgelerin liderliklerini devam ettirmeleri, küresel çapta toplam kartlı ödeme kabul eden noktalarının sayısının 2022 yılında 85 milyona kadar çıkması beklenmekte.

Düzenleyici kurumların gerçekleştirmiş oldukları çalışmalar unsurlar kart kabul ağlarının büyümesinde önemli rol oynadığı belirtilen raporda, bu sayının da artacağını belirtiyor. Konuyla ilgili Kazakistan örnek gösterilip, o ülkedeki tüm satış noktalarının kartı ödemelerini kabul etmesini gerektiren mevzuatın 2016 senesinde yürürlüğe girerek, kartı ödeme kabul eden noktalarının hacminin yüzde 50 oranında büyüme gösterdiği belirtildi. Aynı zamanda da Hindistan’da kart kabul eden satış noktalarının büyümesi, POS terminal ücretleri üzerinden komisyonların azaltılması, cihazlardaki vergilerin kaldırılması neticesinde yüzde 45 oranında yükseldi.

Kartlı ödemelerin yükselmesinde aktif rol oynayan bir diğer önemli unsur ise finansal okur yazarlık oranları olduğu açıklandı. Diğer bir yandan da gelişmekte olan çok sayıda sektörün içinde gelişmenin önündeki en büyük engel etken nakit kullanımının kültürel tercih olması olduğu açıklandı. Yayımlanan raporda finansal okuryazarlığı ve nakitsiz ödemeleri teşvik eden Ukrayna ile Tayland, söz konusu sürecin yönetilmesi kapsamında başarılı bir örnek olarak gösterilmekte.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…