Vakıfbank Sürdürülebilir Kalkınma için 160 Bin Fidan Bağışı Yaptı!

0

Türkiye’nin kamu bankaları arasında olan Vakıfbank, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına çevre dostu çalışmalarına devam ediyor.  Çanakkale Gürece Ağaçlandırma Sahası’nda Çevre Dostu Konut Kredisi kullanan müşterilerinin adına banka, 160 bin fidan bağışı yaptı.

Özcan:  Çevreye Karşı Sorumluluk Bilinciyle Çalışmalarımız Devam Ediyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, kuruldukları günden bugüne kadar kendilerine miras bırakılan vakıf kültürünün kuvveti ile finansal, çevresel ve toplumsal alanlarda değişime karşı hızlı, güvenilir ve aynı zamanda da yenilikçi çözümler üreterek hem müşterilerinin hem hissedarlarının hem de tüm Türkiye’nin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. Çevreye karşı olan sorumluluğa uygun bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Vakıfbank Genel Müdürü Özcan, söz konusu vizyon kapsamında da Çevre Dostu Konut Kredisi kullanan müşteriler adına Çanakkale Gürece Ağaçlandırma Sahasına 50 bin tane fidan bağışı yaptıklarını, önceki dönemlerde yine konut kredisi temin eden müşterileri ile çalışanları için de 110 bin fidan daha bağış yaptıklarını söyledi.

Sürdürülebilirlik kavramını önemli bir yatırım olarak gördüklerini söyleyen Özcan, sürdürülebilir bir kalkınmanın ancak ve ancak sürdürülebilir çevre ile mümkün kılınacağını, 2014 senesinden bugüne kadar BİST Sürdürülebilir Endeksi’nde ard arda 3 kez bulunduklarını, bunların yanı sıra CDP İklim Değişikliği Programı’nda C olan performans skorlarını B seviyesine çıkarttıklarını söyledi. TurSEFF programı dahilinde enerji verimliliği projelerine destek verdiklerini söyleyen Özcan, hem Genel Müdürlük hem de tüm şubeler için ISO 14001 sertifika çalışmalarının devam ettiğini, ilk aşamada İstanbul’da yer alan 31 tane şubenin bu sertifikayı almayı hak ettiğini söyledi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın