Ana SayfaGündemVakıfbank Sürdürülebilir Kalkınma için 160 Bin Fidan Bağışı Yaptı!

Vakıfbank Sürdürülebilir Kalkınma için 160 Bin Fidan Bağışı Yaptı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin kamu bankaları arasında olan Vakıfbank, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına çevre dostu çalışmalarına devam ediyor.  Çanakkale Gürece Ağaçlandırma Sahası’nda Çevre Dostu Konut Kredisi kullanan müşterilerinin adına banka, 160 bin fidan bağışı yaptı.

Özcan:  Çevreye Karşı Sorumluluk Bilinciyle Çalışmalarımız Devam Ediyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, kuruldukları günden bugüne kadar kendilerine miras bırakılan vakıf kültürünün kuvveti ile finansal, çevresel ve toplumsal alanlarda değişime karşı hızlı, güvenilir ve aynı zamanda da yenilikçi çözümler üreterek hem müşterilerinin hem hissedarlarının hem de tüm Türkiye’nin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. Çevreye karşı olan sorumluluğa uygun bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Vakıfbank Genel Müdürü Özcan, söz konusu vizyon kapsamında da Çevre Dostu Konut Kredisi kullanan müşteriler adına Çanakkale Gürece Ağaçlandırma Sahasına 50 bin tane fidan bağışı yaptıklarını, önceki dönemlerde yine konut kredisi temin eden müşterileri ile çalışanları için de 110 bin fidan daha bağış yaptıklarını söyledi.

Sürdürülebilirlik kavramını önemli bir yatırım olarak gördüklerini söyleyen Özcan, sürdürülebilir bir kalkınmanın ancak ve ancak sürdürülebilir çevre ile mümkün kılınacağını, 2014 senesinden bugüne kadar BİST Sürdürülebilir Endeksi’nde ard arda 3 kez bulunduklarını, bunların yanı sıra CDP İklim Değişikliği Programı’nda C olan performans skorlarını B seviyesine çıkarttıklarını söyledi. TurSEFF programı dahilinde enerji verimliliği projelerine destek verdiklerini söyleyen Özcan, hem Genel Müdürlük hem de tüm şubeler için ISO 14001 sertifika çalışmalarının devam ettiğini, ilk aşamada İstanbul’da yer alan 31 tane şubenin bu sertifikayı almayı hak ettiğini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.