Vakıf Katılım Genel Müdürü Göktaş: BES Büyük Bir Getiri Enstrümanı

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) ilişkin açıklamalarda bulundu. İşin özü incelendiği zaman tasarruf kapsamında yüzde 25 oranında devlet katkısının olduğunu söyleyen Göktaş, böylesine getiri sağlayan başka bir enstrümanın daha bulunmadığını, BES’ten caymanın mantıklı olmadığını söyledi.

Türkiye’nin tasarruf açığı verdiğini söyleyen Göktaş, hükümetin yürütmüş olduğu projenin asıl amacının tasarruf oranını yükseltme olduğunu, bu doğrultuda da zorunlu katılımlı BES tercihinin ortaya çıkardığını, cayma süresi ilk aşamada kısa tutulduğu için çok fazla cayan olmuş olabileceğini, ancak işin aslı incelendiği zaman tasarruf anlamında yüzde 25 oranında devlet katkısının bulunduğunun söyledi.

BES’ten ayrılan Vakıf Katılım Bankası müşterilerine özel çalışma içinde olduklarını söyleyen Göktaş, cayma sebebi olarak genellikle alt gelir seviyesindeki insanlar için ayrılan rakamın bütçede önemli bir yer işgal ettiğinin söylendiğini, bütçe söz konusu olduğu zamanda da söylenecek pek bir şeyin kalmadığını söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Haziran

Göktaş: Katılım Bankacılığı Pazar Payı Yüzde 5 Seviyesinde

Türkiye’deki katılım bankacılığı Pazar payının yüzde 5 oranında olduğunu söyleyen Göktaş, senelerdir bu oranda değişiklik olmadığını, Müslüman ülkelerdeki katılım bankacılığı oranının yüzde 5 ile yüzde 50 seviyeleri arasında olduğunu, ortalamanın yüzde 20 ile yüzde 25 seviyelerinde olduğu düşünüldüğü zaman Türkiye’nin bunu yakalayabilmesi için önemli oranda potansiyele ihtiyacı olduğunu söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.