Krediler Güncel Akbank Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları!

Güncel Akbank Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları!

Son Güncelleme:

30 Ocak 1948 tarihinden bugüne kadar bankacılık sektöründe hizmet veren Akbank, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına özel kredi kampanyaları düzenlemektedir. Akbank kredi hesaplama işlemi bankanın hangi kampanyasından yararlanıldığı, ne kadar kredi alındığı, vade süresi ve diğer kriterlere göre değişiklik göstermektedir.

Banka Kredi Hesaplama Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hangi banka olduğu farketmeden kredi hesaplaması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri vade süresinin uzunluğu ve uygulanan faiz oranıdır. Bazı bankalar vade süresi uzarken faiz oranını yükseltir, bazıları ise faiz oranı düşürür. Bunun araştırmasının çok iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Bir diğer önemli konu ise kredi notudur. Kredi notu tüm kredi planını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Kredi notu düşük olan bir kişi için uygulanan faiz oranı yüksek, vade süresi kısa ve talep edilen ek kriterler fazla olmaktadır. Bu nedenle de kredi notunun her zaman yüksek tutulması gerektiği unutulmamalıdır.

Banka kredi hesaplama yaparken ilk olarak müşterilerine ne kadar uzunlukta vade, sigorta yaptırmak istemediklerini sorar. Sigorta yapılması ise kredi kampanyası, kredi türü, temin edilen kredinin tutarı, faiz oranı gibi özelliklere göre değişmektedir. Banka kredi hesaplama işlemlerinde vergileri de ödemelere dahil eder. Bu durumda da ödenecek aylık kredi taksitleri de artışa geçer.

Güncel Akbank Kredi Kampanyaları

Güncel Akbank kredi kampanyaları incelendiği zaman, bireysel harcamaları için Akbank Direkt Kredi Kampanyası, ev almak isteyenlere özel konut kredisi kampanyaları, araba satın almak için taşıt kredisi kampanyası, eğitim harcamaları için eğitim kredi kampanyası, evlilik için ise evlilik kredisi kampanyası sunduğu görülmektedir.

Akbank kredi hesaplama işlemi de bu kampanyaların hangilerinden yararlanıldığına göre farklılık göstermektedir. Şimdi birkaç hesaplama örneği inceleyelim.

Akbank Kredi Hesaplama

Akbank İhtiyaç kredisi hesaplama: Bankanın güncel olarak düzenlendiği Direkt kredi kampanyası bulunmaktadır. Bu kampanyada faiz oranları hem kişilerin sigorta yaptırıp yaptırmayacaklarına, hem vade uzunluğuna hem de alınan kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.

10.000 TL Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işleminde kişiler sigorta yaptırmak ister ve 48 ay vadeli ödeme planı düzenlenirse aylık ödeme 327 TL, sigorta yaptırmak istemezlerse 334 TL olur.

5.000 TL Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işleminde 48 ay vadeli sigorta yaptırılarak alınırsa  aylık ödeme 166 TL, sigorta yapılmazsa 169 TL olur.

Akbank 5.000 TL kredi için sigorta ve 48 ay vade durumunda yüzde 1,75, sigortasız 48 ay vadede yüzde 1,84, Akbank 10.000 TL kredi için 48 ay vade, sigorta olması halinde yüzde 1,68, sigorta olmayıp 48 ay vade halinde ise yüzde 1,77 faiz uygular. Yani faiz oranları her ihtimale göre değişkenlik gösterir.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,300BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,649TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,518TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler