Kasım’da Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düştü!

1

Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası, kasım ayında ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürdü. Diğer bankalara göre uygun faizli kredi imkanı sağlayıp, uygun ödeme planları sunuyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,17’den başlıyor. Diğer bankalara kıyasla uygun faiz imkanı sağlayıp, kişiye özel taksitlendirme imkanı sunuyor. %1,17 faiz oranı tüketici kredisi paketi dahilindedir. Ancak standart bir krediden faydalandığınızda faiz oranı %1,25 olmaktadır.

Kredinin vade süresi ise 60 ay (5 sene) olarak planlanabiliyor.

25.000 TL ihtiyaç kredisi aldığınızda ödemeniz gereken aylık tutar 634,84 TL’ye tekabül ediyor. Yıllık maliyet oranı ise %19.85 oluyor. 25.000 TL’lik kredi başvurusunda bankadan aldığınız toplam tutar 24.740,17 TL’ye tekabül ediyor. Aradaki fark ise dosya masrafları için krediden kesiliyor.

İhtiyaç kredisi başvurusunu banka şubelerinden ve çeşitli kanallardan yapılabiliyor. İnternetten, müşteri hizmetleri arayarak, ATM’lerden kredi başvurusu yapılabiliyor.

Ziraat Bankası’nın Diğer Kredi Türleri

Standart Kredi Paketi: 2019 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında çeşitli finansman türleri bulunuyor. Bunlardan biri standart kredidir. Yani herkesin yararlanabildiği kredi türüdür. Bu kredi için Ziraat Bankası şubeleri ziyaret edilmeli, gerekli tüm belgeler de eksiksiz olmalıdır.

Eğitim Kredisi: Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu için de yine bankanın şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Kişilerin başvuru sırasında ise eğitimle ilgili belgeleri de getirmeleri istenmektedir.

İndirimli Tüketici Kredisi Paketi: Söz konusu Ziraat Bankası kredi kampanyası için ek teminatlar talep edilmektedir. Bu belgeleri öğrenmek için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 ile başlayan aranabilir, Ziraat Bankası internet şubesi ziyaret edilebilir.

Masrafsız İhtiyaç Kredisi Paketi: Bu kampanya kapsamında bireylerden dosya masrafı ücretleri tahsil edilmemektedir. Ancak ek belgeler istenebilir. Yine bunun için de Ziraat Bankası internet şubesi ziyaret edilebilir, Ziraat Bankası iletişim sayfasından müşteri hizmetlerine bağlanabilmektedir.

Ziraat Nakit Avans Paketi: Bu kredi sadece teminat karşılığında finanse edilmektedir. Teminat göstermeyenlere bu kredi verilmemektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi de verilen teminata ve kişilerin findeks notlarına göre değişmektedir.

Bankadan Maaş Alanlara Özel: Banka kendisinden aylıklarını alan çalışan ve emeklilere özel de kredi kampanyası düzenlenmiştir. Aynı zamanda Ziraat Bankası kredi başvurusu da şubeler haricinde çeşitli kanallardan yapılmaktadır. Bunlardan biri Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil uygulamadır. Bir diğeri ATM’lere gidilmesi ya da çağrı merkezlerinin aranmasıdır. Kişilerin banka şubelerine gitmelerine, saatlerce sıra beklemelerine gerek yoktur. Kredi hesaplama Ziraat müşterilerinde farklı olmaktadır. Bu kriterlerde maaş tutarlarına göre değişmektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Tüm Detayları!

Bankanın güncel kampanyalarına çeşitli kanallardan ulaşılabilinir. Bunlar;

  • Ziraat Bankası şubeleri ziyaret edilerek,
  • Ziraat Bankası iletişim sayfasından banka aranarak,
  • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 aranarak,
  • Ziraat Bankası müşteri numarası ile sisteme giriş yapılarak.

Başvuru ve kredi hesaplama Ziraat Bankası’nda diğer bankalardan farklıdır. Her bankanın kendine özel kriterleri bulunmaktadır. Ziraat kredilerde vadelere göre faiz oranı değiştirirken, bir diğer banka gelire, kredi notuna ya da alınan finansmanın miktarına göre değiştirebilir.

Kredi Faiz Oranları!

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama hem faizlere hem de vadelere göre değişmektedir. Kendi bankasından maaş alanlar için yüzde 1,17 faiz uygulayan banka, tüketici paketinde yüzde 1,25 oranında, önceki dönem müşterilerinde yüzde 1,25 oranında faiz uygulamaktadır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın