Ekonomi TOBB Başkanından Nefes Kredisi Açıklaması!

TOBB Başkanından Nefes Kredisi Açıklaması!

Son Güncelleme:

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nefes Kredisi Projesi ile ilgili açıklamalar yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nefes Kredisi’nin KOBİ’lere kuvvetli bir destek sağlayacağını, şimdiden projeye çok fazla talep olduğunu, bu nedenle de çok mutlu olduklarını ifade etti.

Başbakan Yıldırım’ın imza töreninde Nefes Kredisi hacminin 5 milyar Türk Lirasından 7,5 milyar Türk Lirasına yükseldiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, 1 hafta gibi çok kısa zamanda toplamda 16 bin firmadan 2,5 milyar Türk Lirasından fazla başvuru aldıklarını, yani bir haftalık zamanda Nefes Kredisi’nin üçte birinin kullanıldığını söyledi. 16 bin başvurunun 7 bin tanesinin onaylandığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, geri kalanlarda kredi tahsis sürecinin halen daha devam ettiğini söyledi.

Söz konusu sürede illerdeki oda ile borsalarla beraber projede destek veren tüm bankaların bütün şubeleriyle büyük bir çaba içinde çalıştıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, aylık bazda yüzde 0,99 faiz oranıyla yıllık ise yüzde 11,88 oranındaki faizle 6 ay ana para ödemesi yapılmadan Nefes Kredisi’nden yararlanmak için tüm KOBİ’lerin ilk aşamada üye oldukları oda ile borsaya, sonrasında ise çalışılan Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Denizbank ve Halkbank şubelerine başvurulması gerektiğini söyledi.

KOBİ’lere çok uygun koşullarda finansman desteği sağlandığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, bunun için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a ve tüm hükümete teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,406BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,642TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,528TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler