TOBB Başkanından Nefes Kredisi Açıklaması!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nefes Kredisi Projesi ile ilgili açıklamalar yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nefes Kredisi’nin KOBİ’lere kuvvetli bir destek sağlayacağını, şimdiden projeye çok fazla talep olduğunu, bu nedenle de çok mutlu olduklarını ifade etti.

Başbakan Yıldırım’ın imza töreninde Nefes Kredisi hacminin 5 milyar Türk Lirasından 7,5 milyar Türk Lirasına yükseldiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, 1 hafta gibi çok kısa zamanda toplamda 16 bin firmadan 2,5 milyar Türk Lirasından fazla başvuru aldıklarını, yani bir haftalık zamanda Nefes Kredisi’nin üçte birinin kullanıldığını söyledi. 16 bin başvurunun 7 bin tanesinin onaylandığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, geri kalanlarda kredi tahsis sürecinin halen daha devam ettiğini söyledi.

Söz konusu sürede illerdeki oda ile borsalarla beraber projede destek veren tüm bankaların bütün şubeleriyle büyük bir çaba içinde çalıştıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, aylık bazda yüzde 0,99 faiz oranıyla yıllık ise yüzde 11,88 oranındaki faizle 6 ay ana para ödemesi yapılmadan Nefes Kredisi’nden yararlanmak için tüm KOBİ’lerin ilk aşamada üye oldukları oda ile borsaya, sonrasında ise çalışılan Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Denizbank ve Halkbank şubelerine başvurulması gerektiğini söyledi.

KOBİ’lere çok uygun koşullarda finansman desteği sağlandığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, bunun için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a ve tüm hükümete teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.