Ana SayfaEkonomiTOBB Başkanından Nefes Kredisi Açıklaması!

TOBB Başkanından Nefes Kredisi Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nefes Kredisi Projesi ile ilgili açıklamalar yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nefes Kredisi’nin KOBİ’lere kuvvetli bir destek sağlayacağını, şimdiden projeye çok fazla talep olduğunu, bu nedenle de çok mutlu olduklarını ifade etti.

Başbakan Yıldırım’ın imza töreninde Nefes Kredisi hacminin 5 milyar Türk Lirasından 7,5 milyar Türk Lirasına yükseldiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, 1 hafta gibi çok kısa zamanda toplamda 16 bin firmadan 2,5 milyar Türk Lirasından fazla başvuru aldıklarını, yani bir haftalık zamanda Nefes Kredisi’nin üçte birinin kullanıldığını söyledi. 16 bin başvurunun 7 bin tanesinin onaylandığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, geri kalanlarda kredi tahsis sürecinin halen daha devam ettiğini söyledi.

Söz konusu sürede illerdeki oda ile borsalarla beraber projede destek veren tüm bankaların bütün şubeleriyle büyük bir çaba içinde çalıştıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, aylık bazda yüzde 0,99 faiz oranıyla yıllık ise yüzde 11,88 oranındaki faizle 6 ay ana para ödemesi yapılmadan Nefes Kredisi’nden yararlanmak için tüm KOBİ’lerin ilk aşamada üye oldukları oda ile borsaya, sonrasında ise çalışılan Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Denizbank ve Halkbank şubelerine başvurulması gerektiğini söyledi.

KOBİ’lere çok uygun koşullarda finansman desteği sağlandığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, bunun için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a ve tüm hükümete teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.