Ana SayfaKariyerNeden Bankacı Olmak İstiyorsun?

Neden Bankacı Olmak İstiyorsun?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankalar ile herhangi bir pozisyon için gittiğiniz iş görüşmelerin de sizlerden cevaplamanızı istedikleri başlıca konular vardır, bunlara verilen cevaplar her aday için farklılık gösteriyor gibi görünse de aslında temeline baktığımızda hemen hemen tüm adaylar aynı yanıtları vermektedirler.

• İşletme, İktisat, Pazarlama, Maliye, Muhasebe, Bankacılık alanlarından mezunum finans sektörü ve bankacılık alanında bilgilerimi deneyim olarak kullanabileceğim fırsatlar yaratacağını düşünüyorum.

• Bankacılık günümüzün gelecek vaadeden ve gerçekten prensip ve disiplinli çalışma neticesinde meyvelerini toplayabileceğimiz bir iş dalı, ve bende kendimi bu şartlara uygun gördüğüm için bankacı olmayı istiyorum.

• Kendime bankacılık konularında güveniyorum, ürün ve satış odaklı olduğumu yeniliklere açık bir kişiliğim var ve kolay kavrayabildiğimi düşünüyorum.

• Bankacılık alanında bir okulu bu alanda görev alabilmek için okudum, ve şuanda bu fırsat elime geçtiği için bankacılığı tercih ediyorum.

• Bankaların vizyonları ile kişisel prensiplerim örtüşmektedir. Bankacılık alanında şans bulduğum takdirde kısa vade de kurumuma fayda sağlayacağımı uzun vade de kariyerimi yönlendirebileceğim belirli bir donanıma sahip olabileceğimi düşünüyorum.

Mülkatlarda kalıplaşmış, bir soru halini alan Neden Bankacı Olmak istiyorsun ? sorusu Neden bankacılık ? Neden X bankasında çalışmak istiyorsun ? gibi farklı varyasyonlar ile de karşınıza çıkmaktadır. Aslında çok açık ve basit görünen bu sorunun yanıtı belki sizin o andan itibaren kariyer çizginizin başlangıcını doğrudan etkiliyor. Bankacı olmak elbette bir takım nedenlerle ortaya çıkıyor, bunları şu şekilde yanıtlayabiliriz;

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.