Ana Sayfa Kariyer Neden Bankacı Olmak İstiyorsun?

Neden Bankacı Olmak İstiyorsun?

-

Bankalar ile herhangi bir pozisyon için gittiğiniz iş görüşmelerin de sizlerden cevaplamanızı istedikleri başlıca konular vardır, bunlara verilen cevaplar her aday için farklılık gösteriyor gibi görünse de aslında temeline baktığımızda hemen hemen tüm adaylar aynı yanıtları vermektedirler.

• İşletme, İktisat, Pazarlama, Maliye, Muhasebe, Bankacılık alanlarından mezunum finans sektörü ve bankacılık alanında bilgilerimi deneyim olarak kullanabileceğim fırsatlar yaratacağını düşünüyorum.

• Bankacılık günümüzün gelecek vaadeden ve gerçekten prensip ve disiplinli çalışma neticesinde meyvelerini toplayabileceğimiz bir iş dalı, ve bende kendimi bu şartlara uygun gördüğüm için bankacı olmayı istiyorum.

• Kendime bankacılık konularında güveniyorum, ürün ve satış odaklı olduğumu yeniliklere açık bir kişiliğim var ve kolay kavrayabildiğimi düşünüyorum.

• Bankacılık alanında bir okulu bu alanda görev alabilmek için okudum, ve şuanda bu fırsat elime geçtiği için bankacılığı tercih ediyorum.

• Bankaların vizyonları ile kişisel prensiplerim örtüşmektedir. Bankacılık alanında şans bulduğum takdirde kısa vade de kurumuma fayda sağlayacağımı uzun vade de kariyerimi yönlendirebileceğim belirli bir donanıma sahip olabileceğimi düşünüyorum.

Mülkatlarda kalıplaşmış, bir soru halini alan Neden Bankacı Olmak istiyorsun ? sorusu Neden bankacılık ? Neden X bankasında çalışmak istiyorsun ? gibi farklı varyasyonlar ile de karşınıza çıkmaktadır. Aslında çok açık ve basit görünen bu sorunun yanıtı belki sizin o andan itibaren kariyer çizginizin başlangıcını doğrudan etkiliyor. Bankacı olmak elbette bir takım nedenlerle ortaya çıkıyor, bunları şu şekilde yanıtlayabiliriz;

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,618BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler