Ana SayfaKariyerNeden Bankacı Olmak İstiyorsun?

Neden Bankacı Olmak İstiyorsun?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Bankalar ile herhangi bir pozisyon için gittiğiniz iş görüşmelerin de sizlerden cevaplamanızı istedikleri başlıca konular vardır, bunlara verilen cevaplar her aday için farklılık gösteriyor gibi görünse de aslında temeline baktığımızda hemen hemen tüm adaylar aynı yanıtları vermektedirler.

  • İşletme, İktisat, Pazarlama, Maliye, Muhasebe, Bankacılık alanlarından mezunum finans sektörü ve bankacılık alanında bilgilerimi deneyim olarak kullanabileceğim fırsatlar yaratacağını düşünüyorum.

  • Bankacılık günümüzün gelecek vaadeden ve gerçekten prensip ve disiplinli çalışma neticesinde meyvelerini toplayabileceğimiz bir iş dalı, ve bende kendimi bu şartlara uygun gördüğüm için bankacı olmayı istiyorum.

  • Kendime bankacılık konularında güveniyorum, ürün ve satış odaklı olduğumu yeniliklere açık bir kişiliğim var ve kolay kavrayabildiğimi düşünüyorum.

  • Bankacılık alanında bir okulu bu alanda görev alabilmek için okudum, ve şuanda bu fırsat elime geçtiği için bankacılığı tercih ediyorum.

  • Bankaların vizyonları ile kişisel prensiplerim örtüşmektedir. Bankacılık alanında şans bulduğum takdirde kısa vade de kurumuma fayda sağlayacağımı uzun vade de kariyerimi yönlendirebileceğim belirli bir donanıma sahip olabileceğimi düşünüyorum.

  Mülkatlarda kalıplaşmış, bir soru halini alan Neden Bankacı Olmak istiyorsun ? sorusu Neden bankacılık ? Neden X bankasında çalışmak istiyorsun ? gibi farklı varyasyonlar ile de karşınıza çıkmaktadır. Aslında çok açık ve basit görünen bu sorunun yanıtı belki sizin o andan itibaren kariyer çizginizin başlangıcını doğrudan etkiliyor. Bankacı olmak elbette bir takım nedenlerle ortaya çıkıyor, bunları şu şekilde yanıtlayabiliriz;

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.