Ana Sayfa Kariyer Bankalar da Staj, Staj İmkanları

Bankalar da Staj, Staj İmkanları

-

Stajyerlerin çalıştıkları yerlerde tıpkı oranın bir çalışanıymış gibi herkesin uyması gereken kurallara uymalı ve mesai saatleri içinde hangi bölümde staj yapıyor ise orada bulunması gerekmektedir. Staj yapan öğrenci erkek ise günlük sakal tıraşı ve normal boylarda kesilmiş saç tıraşlı olarak, takım elbise, gömlek ve kravat takmaları gerekmektedir.

Bankalarda Staj Yapmak

Bankaların birçoğunda geleceğin profesyonel bankacılarını yetiştirebilmek için, stajyer öğrencileri gelecekte yapacakları işlerine hazırlamak, teknik bilgi birikimlerini pekiştirmek ve banka sektörlerinde yapılan birçok yenilikleri iş başındayken kendilerine göstermek amacıyla Okul-İşyeri işbirliğinde hazırlanmış stajyerlik süreci işletilmektedir. Bankalarda staj zorunluluğu olan lise öğrencilerine Ekim-Haziran ayları arasında yani eğitim öğretim yılı içerisinde staj imkânları sunulmaktadır.

Staj yapan öğrenci bayan ise tayyör, takım elbise veya kumaş etek, gömlek ve ceket giymeleri gerekmektedir. Genel müdürlüklerde staj gören öğrencilerin öğle yemeklerini yemekhanelerde yiyeceklerdir, şubede staj gören öğrenciler ise yemek fişleri ile yemek yiyebilmektedirler. Stajyerlerin bankalarda yaptıkları stajlardan sonra kendileri neredeyse bir bankacı kadar iyi işi bilmektedir ve kendisine bankacıyım diyebilmektedir

Gelecekte bankacı olmak isteyen birçok öğrenci, genellikle bankalarda staj görmekte ve işleri bizzat iş başındayken öğrenmektedirler. Başvurular için Genel Müdürlük veya banka şubelerinden alınacak olan başvuru formlarını doldurarak, staj için başvurduğunuz bankanın sizlerden istediği belge ve evraklarla birlikte, staj şubede yapılmak isteniyorsa şubelere, Genel Müdürlüklerde yapılmak isteniyorsa İnsan Kaynakları Müdürlüğüne gidilmesi gerekmektedir

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler