Ana SayfaKariyerBankacılık Sektörü ve Bankacılığın Avantajları!

Bankacılık Sektörü ve Bankacılığın Avantajları!

Bankacılık Sektörü ve Bankacılığın Avantajları! Bankada Çalışan Olmanın Avantajlı Yönleri! Detaylar Bankaciyim.net'te

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Günümüzde birçok insan bu sektörün kendisine kazandıracaklarını ve bankacılığın avantajlarını merak etmektedir. Bu sektörün avantajlarından bahsetmeden önce sektörden ve bankacılık kariyerinden bahsetmek daha faydalı olacaktır.

Bankacılık sektörü, diğer birçok alanda olduğu üzere çeşitli zorluklara sahip olan bir sektördür. Fakat severek yapıldığı zaman mesleğin zorluklarına katlanmak kolaylaşır. Türkiye’deki bankalar gün geçtikçe büyümekte ve her geçen gün şubelerini arttırmaktadır. Bundan dolayı açılan yeni şubelerde çalışacak nitelikli elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Banka personel alımları bu sebepten dolayı gün geçtikçe artmakta ve yeni, kendine güvenen, işinde yükselmek isteyen birçok genç bankacıyı bünyesinde işe almaktadır. Bu sebeplerden dolayı bankacılık önü açık ve geleceği olan bir meslektir.

Bir bankacının “Bankacıyım” diyebilmesi için gerekli olan birkaç özellik vardır. Bunlar her bankacıda bulunması gereken temel özelliklerdir. Bir bankacı;

  • Matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı olmalıdır.
  • Başkaları ile iyi iletişim kurabilmelidir.
  • Sabır gösterebilmelidir.
  • Dikkatli ve yeniliklere açık kimseler olmaları gerekmektedir.

Çünkü bir bankacı, yapacağı hesaplamalarda matematik bilgisini iyi kullanamaz ise çalıştığı banka için büyük problemlere yol açabilir. Bununla beraber bir banka çalışanının herhangi bir müşteriyle iyi iletişim kuramaması, karşıdakinin problemini anlayamaması ve gerekli çözümü uygulamakta sorunlar yaşaması da çeşitli sorunlara yol açabilmektedir.

Bankacılığın Avantajları Nelerdir?

Bankacılığın avantajları, daha çok banka kariyeri hedefleyen insanların araştırdığı konulardan biridir. Bankacılık faaliyetlerinin amacı, bankaların çeşitli bölümlerinde çalışacak olan insan gücünü elde etmek ve yetiştirmektir. Bankacılık, işletme, ekonomi gibi finansal bölümlerden mezun olan kişiler, devlet bankalarında veya özel sektörlerde memur olarak görev alabilirler, memur olan kişiler kamu kurumlarında ve birçok özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, satımcı gibi unvanlarla görev yapabilmektedirler. Bu sayede bankaların çeşitli işlemlerini yürüterek müşteri memnuniyeti sağlayabilir.

Bankacılığın avantajlarını merak edenler için birkaç örnek göstermemiz gerekirse, şu maddeleri sıralayabiliriz:

Bankacı Olmak için 6 Neden!

  1. İlk olarak bankada çalışan olmanın en güzel avantajı çalışma saatleridir. Yani eğer bankada çalışacaksınız düzenli bir hayatınız olacak. İşe ne zaman gideceğiniz, işten ne zaman çıkacağınız belli olacak. Bankaların ülke genelindeki çalışma saatleri sabah 08.00-12.30 ile 13.30-17.00 arasında değişiklik göstermektedir.
  2. Banka çalışanlarının temiz ve bakımlı görünmesi son derece önemlidir. Bununla beraber çok fazla giyim seçeneği sunulmayan bu sektörde çalışanların resmi kıyafetler ve ofis kıyafetlerini tercih etmesi gerekir. Dolayısıyla kıyafetler sınırlı olduğundan, sabahları ne giyeceğim diye düşünmezsiniz.
  3. Bankacılığın avantajlarından bir diğeri de her zaman yükselme şansınız bulunmasıdır. Bu sektörde yerinizde saymaz, elde ettiğiniz yeteneklerle kariyer hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Bankacılık, çalışanların beslenme düzeni oluşturabileceği bir sektördür. Bu alanda çalışmaya başladığınızda beslenme düzeniniz olur. Bu durum ne yazık ki pek çok meslek dalında yoktur. Yani sabah kahvaltınızın, öğle yemeğinizin, akşam yemeğinizin düzenli bir saati olması, sağlığın ve enerji ihtiyacınız açısından faydalı olacaktır.
  5. Piyasa şartları göz önünde bulundurulduğunda iyi maaş alma şansına sahip olursunuz. Elde ettiğiniz her başarı veya bankaya kazandırdığınız her yeni başarı hem maaşınızı hem de kariyerinizi yakın süreçte olumlu yönde etkileyecektir.
  6. Bankaların çalışanlarına sunduğu çeşitli imkanlar bulunur. Bunlar; eğitim, tatil, prim ve benzeri çeşitli fırsatlardır. Her ne kadar bu haklar bankalar arasında değişiklik gösterse de genel olarak birçok bankada bu haklar çalışanlarına özel olarak sunulmaktadır.
Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...