Bahçeşehir Üniversitesi Liselilere Üniversite hayatını yaşatıyor

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 2016 yaz aylarında ilk kez başlayacak olan BAU Lise Yaz Okulu, lise öğrencilerini hem eğitimlerine katkıda bulunmak hem de tercih dönemi öncesinde üniversite yaşamını deneyimlemelerini sağlamak amacıyla Beşiktaş Kampüsü ’ne davet ediyor. BAU öğretim üyeleri tarafından verilecek ve lise öğrencilerinin geleceğe dair kararlarını daha iyi şekillendirmelerini, yükseköğrenim tercihini daha bilinçli yapmalarını, üniversite ve kampüs yaşamını yakından tanımalarını sağlamak amacıyla programlanan BAU Lise Yaz Okulu ’nda tüm dersler, lisans öğrencilerine sunulan mevcut dersler ve konular üzerinden şekillendirilecek.
Lise öğrencilerinin yaz döneminde üniversite yaşamının bir parçası olacağı ve yoğun aktivite programlarıyla sosyal alanlarda pratik deneyim kazanmalarına fırsat tanıyacağı olan BAU Lise Yaz Okulu ’na lise derslerini başarıyla tamamlamış tüm lise 9.- 12. sınıf öğrencileri başvurabiliyor. İlki 20 Haziran ’da başlayacak olan ve 25 Temmuz – 5 Ağustos, 8 Ağustos – 20 Ağustos olmak üzere 3 periyotta gerçekleştirilecek BAU Lise Yaz Okulu ’na başvurular ise 1 Mart – 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacak.
BAU Lise Yaz Okulu ’nda en az 2 en fazla 3 ders seçebilen öğrenciler, dersler dışında program boyunca okuldaki farklı bölümler hakkında bilgi sahibi olmak için her fakülteden öğretim üyeleri ile yapılacak ‘Fakülte Buluşma Saati ’ne katılacak. Ayrıca tüm öğrenciler program süresince üniversitenin Kütüphane, VR Lab gibi imkânlarından ücretsiz yararlanabilecek. Genetik Mühendisliği, Kanser, Kök Hücre ve Doku Mühendisliği, LEGO EV3 ile Kodlama ve Robotik, Dijital Oyun Tasarımı Atölyesi, İngilizce, Uygulamalı Temel Hukuk, İstanbul ve Mimarlık, Endüstri Mühendisliği ve Karar Verme Teknikleri, Güncel Psikoloji, Siyah-Beyaz Karanlık Oda Fotoğrafçılığı gibi birçok farklı ders seçebilen öğrenciler için detaylı bilgi http://liseyazokulu.bahcesehir.edu.tr/ adresinde yer alıyor.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.