Bankacıyım.Net

Taşeronlara Kadro Yolunda son gelişme! Ocak 2016 şartı mı gelecek ?

Taşeronlara Kadro Yolunda son gelişme! Ocak 2016 şartı mı gelecek ?

Taşeron kadro ne zaman tamamlanacak ? Taşeron çalışanların kadroya alınması kriterleri, taşeron kadro kimleri kapsayacak ?

Taşeron işçilere kadro yasasında hükümet son dakika değişikliği yapma kararı aldı. Taşeron kadro yasasının Meclis’e gelmesi beklenirken, Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron kadro kapsamının genişletilebileceğini sinyalini verdi. Ağbal, taşeron çalışanların kadroya alınmasına ilişkin yasal düzenleme konusunda milletvekillerine bilgi verdi.  Hazırlanan yasal düzenleme 1 Kasım 2015 ’ten önce taşeron olarak çalışanları kapsıyor. Milletvekilleri bunun değiştirilmesini, yasanın yürürlüğe giriş tarihinin 1 Ocak 2016 ya da yasanın yürürlüğe girdiği tarih olarak yapılmasını istediler. Bakan Ağbal bunu değerlendireceklerini söyledi. Bu gerçekleşirse tarihte kapsam genişletilmiş olacak. Milletvekilleri mevsimlik çalışan taşeron konusunu da gündeme getirdiler. 6 aylık çalışanlar olduğunu söylediler. Ancak yasanın en az 12 ay çalışanlar için geçerli olacağını, dolayısıyla işin niteliği nedeniyle 12 aylık çalışma süresini doldurmayanların mağdur olacağını ifade ettiler. Bakan Ağbal, sözkonusu çalışanlar için 12 aylık çalışma şartının esnetilebileceğini söyledi. Sınavların nasıl yapılacağı da merak konusu. Ağbal, sınavların da kurumlarca yapılmasının öngörüldüğü bilgisini verdi. REGAİP KANDİLİ MESAJLARI-REGAİP KANDİLİ NAMAZI DUASI

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
ETİKETLER:
Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin